Anlık Bildirim

Apple TV uygulama mağazasına kategoriler bölümü eklendi

Apple TV uygulama mağazasını geliştirmeye devam eden Apple, tvOS App Store'a kategoriler bölümü ekledi. Böylece Apple TV kullanıcıların yeni uygulama keşfetmeleri çok daha kolay hale geldi.
 Yeni Apple TV'yi kullanıcılar için daha cazip bir ürün haline getirmek için sıkı bir çalışma yürüten Apple, kullanıcılarına alışık oldukları bir uygulama mağazası sunmak için tvOS App Store'da çeşitli değişiklikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde "En İyiler" bölümüne kavuşan Apple TV uygulama mağazasına şimdi de kategoriler bölümü eklendi.
 Yeni eklenen kategoriler bölümü, iOS App Store'da olduğu gibi uygulamaları çeşitli başlıklar altında toplayarak kullanıcıların aradıkları uygulamayı bulmalarını çok daha kolay hale getiriyor. Apple TV uygulama mağazasında şimdilik sadece "Oyun" ve "Eğlence" kategorileri bulunsa da zamanla bu kategorilere yenilerinin de eklenmesi bekleniyor.
Apple'ın kategoriler bölümünde şimdilik sadece oyun ve eğlence kategorilerine yer vermesi, diğer kategorilerdeki uygulamaların henüz yeterli sayıya ulaşmamış olmasına bağlanıyor. Diğer kategorilerdeki uygulama sayısının artmasıyla birlikte bu kategorilerin de oyun ve eğlencenin yanındaki yerlerini alması bekleniyor. 
 Özellikle Apple TV'nin ilk çıktığı dönemde uygulama mağazası eleştirilerin odağında yer almıştı. İlk dönemlerde sadece Apple'ın seçtiği uygulamaların listelendiği uygulama mağazasının yeni uygulamalar keşfetmeye pek uygun olmaması, birçok kullanıcı tarafından eleştirilmişti. 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim