Anlık Bildirim

IT Governance Turkey ücretsiz teknoloji kampı düzenliyor

IT Governance Turkey, DonanımHaber sponsorluğunda ücretsiz teknoloji kampı düzenliyor. Kampta bilişim başta olmak farklı disiplinlerde alanında uzman eğitmenler tarafından çeşitli eğitimler verilecek.

IT Governance Turkey'den bedava teknoloji kampı Tam Boyutta Gör

IT Governance Turkey tarafından düzenlenecek olan Teknoloji Yaz Kampı, üniversite öğrencileri ve yeni mezun gençler tarafından büyük ilgi görüyor. Etkinliğin en önemli özelliklerinden biriyse tamamen ücretsiz olması.

Bilişim alanında ihtiyaç duyulan kalifiye insan kaynağı ve mezunlarımızın sayısı her geçen gün artmaktadır. Gençlerimizi 21. yüzyılın gerektirdiği dijital becerilerle donatmak için IT Governance Turkey tarafından gönüllü bir yaz kampı organize ediliyor

Bu kapsamda IT Governance Turkey ve Kubist Platformu ortak bir çalışma yürüterek bu yıl ilk kez düzenlenecek bir kamp organizasyonu oluşturdular. Bu kampa IT Governance Turkey Teknoloji Kampı adı verildi ve bu kamp süresince gençlere yazılım geliştirme, proje yönetimi ve temel network eğitimi gibi konularda eğitimler verilecek. Yaklaşık 2 ay sürecek sertifikalı bu yaz kampında IT Governance Turkey, katılan gençleri farklı disiplinlerde donatmayı ve ülkemizin dijital istihdamına katkı sağlamayı amaçlamaktadır. 

Kampın belki de en etkileyici yanlarından bir tanesi, gençlerin kampta sektör profesyonelleri ile vakit geçirecek olmaları. Bu imkanla birlikte gençler belki de ilerleyen dönemlerde adından sıkça söz edeceğimiz projelerin temellerini atmış olacaklar ve isimlerini dünyaya duyurma fırsatı yakalayacaklar.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan IT Governance Turkey Kurucusu olan Cantekin Ertekin, bu kampın pek çok alanda ilkleri barındıracağını vurguladı ve dikkat çeken şu açıklamaları yaptı: "Bu kamp ile sadece farklı disiplinlerde eğitim vermeyi değil aynı zamanda gençler ile sektörden profesyonelleri de bir araya getirerek kariyer gelişimini desteklemeyi de amaçlıyoruz”. 

IT Governance Turkey Teknoloji Kampı, 1 Ağustos'ta başlayacak ve  Eylül sonuna kadar kadar devam edecek ve kampta birçok genç olacak. Kamp kapsamında yapılacak olan eğitimler çevrimiçi platformlar üzerinden de takip edilecek bu kapsamda kampa dahil olmuş olan gençlerin sayısının her geçen gün artması bekleniyor. 

Online platformlarda düzenlenecek bu ücretsiz kamp yaklaşık 2 ay sürecek ve eğitimler boyunca Bilişim Teknolojileri alanında dersler ağırlıkta olacaktır. Kampla ilgili daha detaylı bilgi almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim