Anlık Bildirim

Oyuncular için kendi işlemcisi ve belleği olan dünyanın ilk ağ kartı

Oy Ver

Bigfoot adlı firma oyuncular için dünyanın ilk özel olarak hazırlanmış ağ kartını duyurdu. "Killer Network Interface Card" olarak adlandırılan bu kartın birçok farklı özelliği bulunmakta. Online oyun oynamayı sevenler için hazırlanan bu kart, sahiplerine en düşük ping değerlerini vaat etmekte.

KillerNİC temel özelliklerine baktığımızda, ilk dikkat çeken noktalar, kendine ait bir (NPU) işlemcisi olması ve yerleşik 64 Mb PC2100 DDR belleğe sahip olması. Network Processors Unit (NPU) adı verilen 400 Mhz'de çalışan 32-bit'lik işlemci ile kart, oyun sırasında bilgisayarın merkezi işlem birimi olan CPU'nun üzerindeki online bağlantı ve uygulamaların bindirdiği yükü kendi üzerine alarak, işlemcinin tamamen oyuna odaklanmasını sağlıyor. Kartın işlemcisi üzerine ayrıca her türlü ısınma sorunu engellemek için magnezyumdan yapılmış bir soğutucu da yerleştirilmiş. KillerNİC işlevlerini yerini getirmek için herhangi bir özel oyuna ihtiyaç duymuyor aksine online oyunların hepsinde kullanılabiliyor. Yüksek hızlı bağlantılar için hazırlanan kart, dial-up bağlantılarda işe yaramıyor. FNA (Flexible Network Architecture ) adı verilen teknoloji sayesinde, programcılar KillerNİC'in NPU'suna özel, online oyunlar için araç ve uygulamalar yazıp tasarlayabiliyorlar. Kart'ın temel özelliği tabii ki ping değerlerini en düşük seviyelere çekmek. KilllerNİC ayrıca VOiP uygulamlarında da performansı oldukça yükseltebiliyor.

KillerNİC'in kullandığı bazı kendine has teknolojileri'de var. Örneğin UltimatePing Technology adı verilen teknoloji ile bu özel kart, ağ ortamınızı yapılandırarak online oyunlarda en düşük ping değerlerini almanızı sağlıyor. MaxFPS adı verilen teknoloji ile KillerNİC üzerindeki NPU, CPU üzerindeki yükü alarak işlemcinin daha çok oyun ile ilgilenmesini dolayısıyla oyuncuların en yüksek FPS değerlerini almasını sağlayabiliyor. PingThrottle adı verilen teknoloji ile online oyun'un türüne göre ping değerlerinizi azaltıp çoğaltabiliyor. Bu sayede düşük ping değerlerine gereksinim duymayan oyunlar sırasında, arka plan'da ki download işlemleriniz daha verimli hale getirebiliyor. Yine GameFirst adlı teknoloji ise tüm internet uygulamalarınız içinde önceliği oyunlara vererek, yine daha düşük ping değerleri elde etmenizi sağlıyor.

Oyuncular için kendi işlemcisi ve belleği olan dünyanın ilk ağ kartı

KillerNİC'i bilgisayarlarda çalıştırabilmek için en az AMD Athlon 3000+ yada Intel P4 2GHz türü işlemci ile birlikte 1 Gb bellek gerekmekte. 16 Ağustosta piyasaya çıkması beklenen kartın fiyatı hakkında üretici firma henüz bilgi vermiyor fakat alanında şuan için tek olmasından dolayı fiyatı'nın ucuz olması da beklenmiyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim