Anlık Bildirim

Thermalright HR-05 chipset soğutucu

Şu sıralar birçok yeni soğutucusunu piyasa süren Thermalright firmasının yeni bir ürünü de HR-05 isimli kuzey köprüsü soğutucusu. HR-01 isimli işlemci soğutucusunun ufak ve chipset versiyonu diyebileceğimiz HR-05, yine ısı boruları ve sık yerleştirilmiş soğutucu kanatları ile dikkat çekiyor.

Resimde de görüldüğü gibi adeta mini bir kuleyi andıran soğutucu, U77.9 x G19(yapraklar), G30(taban)x Y105 (mm), ölçüleri ile kuzey köprüsü soğutucu için biraz büyük kaçmış. 145G ağırlığındaki soğutucu her ne kadar fansız çalışması için tasarlanmış olsada istenirse 7CM' lik bir fan takılabilinmekte.

Thermalright HR-05 chipset soğutucu

HR-05' in ardından kısa süre sonra tanıtılan ilğinç bir ürün ise HR-05 SLI modeli, SLI anakartlardaki nispeten kötü komponent yerleşimi ve uzunlukları gitgide artan yüksek seviye ekran kartları yüzünden standart yada verimsiz soğutucular kullanmak zorunda kalan kullanıcılar için düşünülmüş bir model HR-05 SLI.

Thermalright HR-05 chipset soğutucu

(Resim www.pcmoddingmy.com' dan alınmıştır)

Ürün montajlandıktan sonra resimde de görüldüğü gibi işlemciyi soğutan fanın etkisiyle neredeyse aktif soğutmalıymış gibi sonuçlar veriyor. Bu da tasarımın ne kadar önemli olduğunun en büyük kanıtı. Bakalım bu tasarım ne değişiklikler yaratmış. Intel Pentium Extreme Edition 840 Dual Core işlemci ve Abit AW8-MAX i955X anakartla yapılan testler ise şöyle;

Thermalright HR-05 chipset soğutucu

(Değerler www.pcmoddingmy.com' dan alınmıştır)

Fark tek kelime ile etkileyici. HR-05, Standart soğutucuya boşta 16 °C, yük durumunda da 15.5 °C fark atmış. Sistem overclock edildiğinde bile HR-05 standart soğutucunun, standart hızlarda çıkardığından daha iyi sonuçlara imza atmış. 29$' lık fiyatını hakeden bir soğutucu. Tek sorunu boyutlarından dolayı her anakarta uymayışı. Ürünü almadan uyumluluk listesine buradan göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim