Anlık Bildirim

Blockchain tabanlı mesajlaşma uygulaması e-Chat'in ICO'sunda ikinci tur başladı

Blockchain tabanlı dünyanın ilk merkezi olmayan mesajlaşma uygulaması e-Chat'in ICO'sunda ikinci tur başladı. Peki e-Chat kullanıcılarına neler vadediyor?
Oy Ver

Blockchain tabanlı mesajlaşma uygulaması e-Chat'in ICO'sunda ikinci tur başladı Tam Boyutta Gör
 

Kripto paralar aracılığıyla girişimlerin yatırım toplamasına olanak sağlayan ICO'lar, Çin'de ve Güney Kore'de yasaklanmış olsa da halen büyük ilgi görmeye devam ediyor. Dünyanın Blockchain tabanlı ilk merkezi olamayan mesajlaşma uygulaması e-Chat de 16 Kasım tarihinde ICO'yu başlatmıştı. Pek çok ICO'nun aksine sadece Ether veya Bitcoin ile değil aynı zamanda Litecoin, Dash, Ethereum Classic, Bitcoin Cash ve Bitcoin Gold ile de yatırım yapılmasına izin veren e-Chat, ICO'da ikinci turu başlattı. 16 Aralık'ta başlayan ikinci turda yatırımcılar 30 Aralık'a kadar e-Chat'e yatırım yapabilecek. Peki sosyal medya ile Blockchain teknolojisini buluşturan e-Chat kullanıcılara neler sunacak?


Kripto Paralar ile İşlem Yapma İmkanı 

Play Store ve App Store'da yer alan e-Chat'in pazarlama biriminin başkanı Edwin Dearborn e-Chat'in sağladığı en büyük avantajın kripto para birimlerinin doğrudan depolanmasına ve kullanıcılar arasında gönderilmesine imkan sağlamak olduğunu belirtiyor. Günümüzde milyarlarca kişinin kullandığı Facebook Messenger'ın kripto para birimleri ile işlem yapmaya izin vermediğini vurgulayan Dearborn, e-Chat ile kullanıcıların sahip oldukları kripto paraları doğrudan e-Chat üzerindeki sanal cüzdanda saklayabileceklerini ve sohbet ettikleri kişilere, mesaj atarcasına basit bir şekilde gönderebileceklerinin altını çiziyor.


e-Chat ekibinin açıklamasına göre mesajlaşma uygulamasının rakiplerinden tek farkı kripto paralarla işlem yapılabilir olması değil e-Chat'in aynı zamanda mevcut mesajlaşma uygulamalarına kıyasla çok daha güvenli olduğu iddia ediliyor. Pek çok mesajlaşma uygulamasının, kullanıcıların mesajlarını kontrol altında tuttuğunu ve hatta bu mesajları talep halinde devlet kurumları ile paylaştığını ifade eden e-Chat ekibi, e-Chat üzerinden gönderilen mesajların Blockchain teknolojisi ile oluşturulmuş dağınık depolama alanlarında tutulduğunu dile getiriyor. Yani mesajlar tek bir merkezde tutulmayacak ve üst düzeyde gizlilikle saklanacak. Ayrıca e-Chat, devletlerin yasaklamalarına karşı da tamamen korunaklı olduğunu ve kullanıcıların herhangi bir yasak halinde bile e-Chat'i kullanabileceği belirtiliyor.


ICO'nun ilk turunda Tokyo'da gerçekleşen Cryptoconference’ın ortağı olan ve Londra'daki Blockchain zirvesinde Altın Sponsorlar arasında gösterilen e-Chat'e olan ilgi giderek artarken e-Chat ekibi de kripto para piyasasında dünyanın önde gelen organizasyonları olan BlockShow Asya 2017, Çin Forex Fuarı ve Cryptospace'de projeyi tanıtma imkanı buldu. ICO'num tamamlanmasının ardından e-Chat'in geleceği nasıl olur bilinmez ancak bir ilk niteliği taşıyan bu girişim ilerleyen yıllarda sosyal medya anlayışının Blockchain teknolojisi ile bir araya gelebileceğinin sinyallerini veriyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim