Giriş
DH ile Giriş
Üye değil misiniz? Yeni Hesap Oluştur Sosyal Ağ ile Bağlan
Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
Header'ı Tuttur
Header'da Teknoloji Gündemi
Anasayfa
Büyük Slayt ve Popüler Haberler
Döşeme Stili Ana Akış
Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
İçerikleri Yeni Sekmede Aç
Detay Sayfaları
Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
Renk Seçenekleri
Gece Modu (Koyu Tema)
Sadece Videolar için Gece Modu

Diğer Bilim ve Teknoloji

Kategori
SON GÜNCELLEME
19 SA.

GİRİLEN İÇERİKLER
78 VİDEO 1.002 HABER 90 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 19 İÇERİK
İzlanda, iklim değişikliğine kurban verdiği ilk buzulunu andı
Gökhan G. 10 sa.
İzlanda iklim değişikliğine kurban verdiği ilk buzul olan Okjökull’u, Pazar günü düzenlediği törenle andı. Ülkede bulunan 400'den fazla buzul ise tehdit altında.
1,8b 4
UCLA mühendisleri, çevre dostu ve 3D baskılı beton üretmek için çalışıyor
Gökhan G. 1 gün
University of California Los Angeles’ta (UCLA) görevli mühendisler, çevre dostu beton üretebilmek için çalışıyor. Bu kapsamda ekip, bir buçuk milyon dolarlık bir yardım da almış durumda.
2,2b 2
Milyonlarca cihazı etkileyen yeni bir Bluetooth güvenlik açığı tespit edildi
Uğur Seven 1 gün
Güvenlik araştırmacıları Bluetooth kablosuz iletişim protokolünde, milyonlarca cihazı saldırılara karşı savunmasız bırakan yeni bir güvenlik açığı keşfettiklerini açıkladı.
2,9b 2
Amerikan polisinin izinsiz DNA topladığı iddia ediliyor
The New York Times gazetesinin yaptığı açıklamalara göre Amerikan polisinin elinde 82.473 kişinin genetik verisi bulunuyor. Genetik verilerin şahısların izni olmadan toplandığı iddia ediliyor.
1,2b 4
Segway-Ninebot kendi kendine şarj istasyonuna giden scooter tanıttı
Scooter pazarının iddialı firmalarında Segway-Ninebot, kendi kendine şarj istasyonuna giden KickScooter T60 modelini tanıttı. Scooter paylaşım hizmetlerinin ilgisini çekebilir.
1,3b 1
Sperm ayırma tekniği ile istenilen cinsiyette yavrular üretildi
Hiroshima University kurumundan bir grup araştırmacı, doğacak farelerin cinsiyetlerini belirleyebilecek yeni bir kimyasal reaksiyon geliştirdi. Yeni yöntem sığırlarda ve domuzlarda test edildi.
3,1b 14
Xiaomi'den 284 dolarlık yeni elektrikli bisiklet: Himo C16
Elektrikli bisiklet pazarında uygun fiyatlı seçenekler sunmaya devam eden Xiaomi, şimdi de ürün gamına Himo C16'yı ekledi. Himo C16, çıkarılabilir bataryası sayesinde 75 kilometre menzil sunuyor.
12,9b 18
Tek kullanımlık plastiklerin yasaklanması TBMM gündeminde
Yusuf Akbaş 2 gün
TBMM'ye sunulan yasa teklifi ile tek kullanımlık plastiklerin yasaklanması isteniyor. Türkiye'nin denizlerinde plastik atık miktarı ciddi boyutlara ulaştı. Bu yasa ile atık miktarı azaltılabilir.
5,6b 58
Uçuk tedavisinde yeni yöntem: Aktif kömür ile Asiklovir
Bilim insanları asiklovir ile aktif karbonu karıştırdı ve elde ettikleri karışımı iki Herpes tipiyle de enfekte olan farelere uyguladı. Sonuçlara göre kombine tedavi çok daha etkin tedavi sağlıyor.
2,6b 2
Egzersizin depresyon üzerindeki olumlu etkileri araştırılıyor
Depresyon ile egzersiz ilişkisini incelemek için depresyon tanısı almış 17 kadın denek ile fiziksel aktivite testleri yapıldı. Sonuçlara göre egzersiz; kanda endokannabinoid seviyeleri artırıyor.
1,9b 14
Saç ekimi mutlu son | 4. ve son video
Mesut Çevik 3 gün
Saç ekim serüveninde sona geldim. Süreç sonundaki görünüm ve sizden gelen soruların cevapları bu videoda. Operasyonu gerçekleştiren Acıbadem Hastanesi Emphair Saç Ekim Merkezine teşekkürler.
7,1b 45
İlaç kartuşları içeren yeni beyin implantı geliştirildi
Bilim insanları çeşitli kartuşlar kullanan ve kartuşlar içerisindeki ilaçları akıllı telefon yardımı ile salabilecek yeni bir cihaz geliştirme üzerinde çalışıyor. Cihaz fareler üzerinde deneniyor.
2,4b 2
Tesla model 3'ün anahtarı insan koluna nakledildi
Yazılım mühendisi ve YouTuber Amie DD, Tesla'nın Model 3 aracının kartını önkoluna nakletti.Kola nakledilen çip gerçekten işe yarıyor ancak çipin işe yaraması için okuyucuya yakın tutulması gerekiyor.
4,9b 10
Obezite; kanser riskini sanılan miktarlardan 2 kat daha fazla artırıyor
University of Bristol kurumundan bir grup akademisyenin yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre; obezite ve fazla kilolu bireyler, eski oranlara göre en az 2 kat daha fazla kanser riski barındırıyor.
1,2b 9
Uzaydan sera gazlarını tespit eden uydular geliyor
Gökhan G. 6 gün
Uzaya fırlatılacak bir dizi uyduyla sera gazı salınımına en çok katkı yapan ülke ve kuruluşları tespit etmek isteyen Çevre Koruma Fonu adlı örgüt, sorumlular arasında farkındalık yaratmak istiyor.
1,7b 2
Sivrisinekler neden bazı kişilere daha fazla saldırır ?
Hedeflerine yaklaşan sivrisinekler; kişilerin cilt sıcaklıkları, cilt renkleri ve derilerden buharlaşan su buharları gibi parametreleri göz önünde bulundurarak avlarına karar veriyor.
9,7b 10
Koşarken kollarımızı neden bükeriz ?
Bilim insanları koşarken kollarımızı niçin büktüümüzü araştırdı.Soyu tükenmiş akrabalarımızın yani Australopithecus'un ve Homo habilis'in bacaklarına oranla daha uzun kollara sahip olduğu düşünülüyor.
7,4b 75
Japonya, Fukuşima nükleer santralinde biriken radyoaktif suyu ne yapacağını tartışıyor
Gökhan G. 1 hf.
Fukuşima nükleer santrali kazası sonrasında oluşan radyoaktif suyun depolandığı alan alarm sinyalleri veriyor. Depolama işini üstlenen şirket üç sene içinde alanda yer kalmayacağını belirtti.
11,3b 50
Eski süpernovaya ait kalıntılar Antarktika'da bulundu
Bilim insanları, milyonlarca yıl önce, süpernovaya dönüşen bir yıldızdan yayılan yayılan radyoaktif tozların kalıntılarını Antarktika'da buldu. Tozlar laboratuvar ortamında inceleniyor.
3,9b 3
Yüksek sıcaklık düzeyleri hastane başvurularını artırıyor
Bir grup araştırmacı, böbrek yetmezliği olan hastaların hastaneye başvurma oranları ile hava sıcaklıklarının ilişkisini inceledi. Sonuçlara göre sıcak havalar başvuru ve ölüm oranlarını etkiliyor.
1,3b 1
Alternatif Görünümler Geri Bildirim