Anlık Bildirim

Amd Mobil İşlemcilerini Hızlandırdı

3
Athlon 4 1.2 Ghz ve Mobil Duron 950 Mhz anons edildi. Aynı zamanda Compaq Presio 700 serisinde de satışa sunulmuş durumda.

Yeni işlemcilerin fiyatları biraz ise Athlon 4 1.2Ghz için 525$, Mobil Duron 950Mhz için 160$. Yeni işlemcilerden Athlon 4 1.2 Ghz'in sadece Athlon 1.1, 1.0 Ghz hızlarındaki Athlon'lara göre sadece daha fazla güç çeken bir Mobil Athlon olduğunu zannedebilirsiniz ama gerçekte değil. Amd yeni işlemcisini eski Mobil Athlon lar gibi 1.4 Volt'ta değil. 1.35 Volt'ta sunmakta. Bu sayede harcadığı güç Athlon 4 1.1,1.0 Ghz hızlarındakiler ile aynı kalmış yani 25 Watt. Hatta PowerNow! ile daha düşük hızda daha az voltta çalışırken aynı voltajda diğer Athlon 4'lerden 200 Mhz daha hızlı çalışıyor. Intel Pentium III-M ise 1.2Ghz'de 18.77 watt enerji tüketmekte.

Bu bilgilerden AMD'nin çok daha iyi bir üretim kalitesi elde ettiği sonucunu çıkartabiliriz. Diğer yandan Dizüstü dünyasında Mhz bakımından hızda Intel'İn Pentium III-M 1.2 Ghz işlemcisi ile aynı hıza ulaşmış durumda. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim