AMD geçtiğimiz ay duyurduğu 890GX yonga setiyle birlikte güney köprüsü olarak, entegre SATA-III desteğine sahip SB850 yongasını kullanmaya başlamıştı. Intel cephesinde üçüncü parti kontrol yongalarıyla sağlanan SATA-III desteğini, güney köprüsü üzerinden doğal bir şekilde sunan AMD, USB 3.0 yarışında da ipi önde göğüsleyen üretici olabilir. Bilindiği üzere USB 3.0 desteği sunmak isteyen anakart üreticilerin, NEC veya benzeri firmalar tarafından geliştirilen yaklaşık 9 dolar maliyetli host kontrolcüsünü kullanmaları gerekiyor. Şimdiye kadar üç milyondan fazla USB 3.0 destekli anakart satılırken, bu anakartların tamamına yakınında NEC'in hazırladığı yonganın kullanılması, üreticiler arası rekabete yeni bir boyut kazandırmıştı.
Intel'in gelecek yıldan önce USB 3.0 destekli yonga seti sunmayacağı belirtilirken, NEC'in ulaştığı yüksek satış başarısından etkilenen firmanın, benzer bir adımla USB 3.0 kontrolcüsü geliştirmeye başladığı belirtilirken, AMD farklı bir strateji takip edecek USB 3.0 destekli yeni bir yonga setini duyurabilir. Techeye sitesinin haberine göre AMD'nin bu ay sonuna doğru lanse edeceği 800 serisi yeni yonga set(ler)i, entegre USB 3.0 desteği ile gelebilir. Bu konuda henüz resmi herhangi bir bilgi olmasa da AMD'nin stratejik bir hamle ile Intel'in önüne geçerek anakart üreticilerini yanına çekmek istediği SATA-III desteği ile de daha önce gündeme gelmişti. Ay sonuna doğru (27 Nisan) lanse edilecek 890FX, 880G ve 870 yonga setleri için AMD'nin nasıl bir politika izleyeceğini bekleyip göreceğiz.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.