Anlık Bildirim

Apple yapay zekâ yatırımlarını arttırıyor

Yazılım ürünlerinde yapay zekâ teknolojilerinin etkisini arttırmak isteyen Apple büyük sayıda bir mühendis kadrosunu bünyesine katmaya hazırlanıyor. İşe alımlar başladı.
Apple Tam Boyutta Gör
Geçtiğimiz günlerde çalışanların ChatGPT kullanımını yasaklayan Apple, kapalı kapılar ardında yapay zekâ yatırımlarına devam ediyor. Teknoloji devlerinin dalga dalga işten çıkarma yaptığı bir dönemde Apple kadrosunu genişletiyor.

Apple’a yapay zekâ desteği

Özellikle ChatGPT ile başlayan çılgınlıkta firmalar rakip sohbet robotları geliştirmek için önemli yatırımlar yapmaya başladı. Ayrıca uygulama ve hizmetlerin içerisine de yapay zekâ destekli farklı özellikler de entegre ediliyor.

Apple da Siri ile zaten bu sektörde lokomotif firmalardan birisi konumunda. Yazılım ekosisteminde de yapay zekâ desteğini sıkça kullanıyor. Yeni açılan iş pozisyonları firmanın daha agresif bir yaklaşım sergileyeceğini gösteriyor.

Firmanın açtığı toplamda 176 yeni iş pozisyonu makine öğrenme ve yapay zekâya odaklanacak. Pozisyonlardan 52 tanesi iOS platformunda, 46 tanesi ise macOS platformunda yer alıyor. 68 tanesi ise Siri bölümünde açılmış. Buradan hareketle Apple yazılım ekosisteminde yapay zekâ teknolojilerinin daha fazla entegre bir şekilde karşımıza çıkacağı sonucuna varabiliriz. WWDC 2023 etkinliğinde muhtemelen yapay zekâ daha fazla öne çıkacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim