Anlık Bildirim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okulların 2. dönem açılması hususunda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen kabine toplantısı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, okulların açılacağı tarihle ilgili de paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okulların 2. dönem açılması hususunda konuştu Tam Boyutta Gör
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Şubat tarihinde icra edilen kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan, okulların açılması kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.

Daha önce de uygulandığı şekilde yüz yüze eğitim ve öğretimin ilk etapta köy okullarında başlayacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamdaki okulların 15 Şubat tarihinde açılacağını söyledi. Erdoğan ayrıca, "8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı’nın okullara yönelik açıklamasındaki satırbaşları ise şöyle:

Kabinemizin bugünkü toplantısında uzaktan eğitim öğretimin temeli olan internete erişimlerindeki sınırlılığı da dikkate alarak köy okullarında 15 Şubat’ta eğitim öğretimin başlamasını kararlaştırdık.

Ancak okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilebilecek bunu da özellikle söylemek zorundayım çünkü bizim için Covid hepsinden çok daha tehlikeli çok daha Allah muhafaza bizim için önemli.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okulların 2. dönem açılması hususunda konuştu

Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz onun için her türlü tedbiri almak durumundayız. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokulu özel eğitim okullarındaki eğitim öğretimin 1 Mart’tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak.

Vaka sayılarındaki gelişmeye paralel olarak 1 Mart’tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için gereken çalışmalarda yürütülecek."

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim