Anlık Bildirim

Hafta sonu için film/dizi ve oyun tavsiyesi 01: Gizem temalı yapımlar

Daha önce ayrı ayrı yayınladığımız tavsiye içeriklerimizi tek bir içerikte toplamaya karar verdik. Bundan sonra bu devam eden içeriklerde hafta sonu için sizlere dizi, film ve oyun tavsiyesi vereceğiz

Hazır havalar soğumuş ve hafta sonu planları daha çok evde geçen planlar olmaya başlamışken, sanıyoruz ki önerilere dönmenin en doğru zamanı. Evde geçireceğimiz günlerde şüphesiz sıkılmamızı engelleyen aktivitelerin başında film/dizi izlemek veya oyun oynamak geliyor. Bu haftadan itibaren de bu serimizde sizlere her hafta bir film veya dizi, bir de oyun önereceğiz. İlk haftaya özel olarak hem film hem dizi önereceğimizi de belirteyim. Elbette öneriler hafta sonu için diye kendinizi sınırlanmış hissetmeyin. Boş bir vaktinizde de içerikleri tüketebilirsiniz. Daha fazla uzatmadan önerilere geçelim. Bu haftaki temamız gizem.

Film Önerisi - Coherence

Hafta sonu için film, dizi ve oyun tavsiyesi 01 Tam Boyutta Gör

Çıktığı dönem küçük bir kitle için bir hayli popüler olmuştu ve ardından unutulup gitti. Unutulup gitmesi sizi yanıltmasın kesinlikle güzel bir film. Ancak prodüksiyon olarak büyük olmadığından sanırım çok ismi geçen bir film değil. 

Konusu ise kısaca şöyle: Bir kuyruklu yıldızın üzerinde geçecekleri gün bir grup arkadaş evde toplanıp yemek yemeye karar verir. Evde önce elektrikler gider ve garip olaylar başlar. 

Dizi Önerisi - Midnight Mass

Hafta sonu için film, dizi ve oyun tavsiyesi 01 Tam Boyutta Gör

Tepedeki Ev'in yaratıcısı Mike Flanagan'ın imzasını taşıyan Midnight Mass ya da Gece yarısı Ayini, dış dünyadan soyutlanmış olarak yaşayan bir grup ada sakininin öyküsünü anlatıyor. Bu küçük topluluğun üyeleri arasındaki farklılıklar, gözden düşmüş genç bir adamın (Zach Gilford) geri dönüşü ve karizmatik bir rahibin (Hamish Linklater) gelişiyle iyice belirgin hâle gelir. Peder Paul'un Crockett Adası'na ayak basmasının hemen ardından gerçekleşen açıklanamayan olaylar ve sözde mucizelerin körüklediği yeni dinî coşku ise topluluğu etkisi altına almaya başlar. Peki ama bu mucizelerin bedeli nedir?

Flanagan tarafından yaratılan ve yönetilen 7 bölümlük mini dizide Kate Siegel, Rahul Abburi, Crystal Balint, Matt Biedel, Alex Essoe, Annarah Cymone, Annabeth Gish, Rahul Kohli, Kristin Lehman, Robert Longstreet, Igby Rigney, Samantha Sloyan, Henry Thomas ve Michael Trucco da rol alıyor. Dizinin baş yapımcıları ise Intrepid Pictures adına Flanagan ve Trevor Macy.

Oyun Önerisi - The Forgotten City

Hafta sonu için film, dizi ve oyun tavsiyesi 01 Tam Boyutta Gör

Eleştirmenlerce beğenilerek ulusal Writers' Guild ödülünü kazanan ve 3 milyondan fazla indirilen modun yeniden tasarımı olan The Forgotten City, keşfetmeye ve tahmin yürütmeye dayalı bir gizem ve macera oyunu.

Çatışma da bir seçenek ama şiddet bir yere kadar işini görür. Bu destansı gizemi çözmek istiyorsan birbirinden renkli karakterlerden oluşan iç içe geçmiş bir topluluğu sorgulamalı, zaman döngüsünden akıllıca faydalanmalı ve zorlayıcı ahlaki seçimler yapmalısın. Burada vereceğin kararlar çok önemli. Şehrin kaderi senin ellerinde.

Oyuna dair detaylı bilgi almak için incelememizi okuyabilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim