Anlık Bildirim

HP, Decathlon ve Lonati Group Milano'daki ITMA'da sürdürülebilir ayakkabı üretim konseptini sergiledi

Şirketler dijital teknolojilerden yararlanarak üretimin geleceğini belirliyor. HP, Decathlon ve Lonati Group, sürdürülebilir ayakkabı üretim konseptini sergiledi.
HP, Decathlon ve Lonati Group'tan konsept sürdürülebilir ayakkabı Tam Boyutta Gör
Küresel teknoloji lideri HP, dünyanın en büyük spor şirketlerinden Decathlon ve Lonati Group ile güçlerini birleştirerek, Milano'daki ITMA fuarında oyunun kurallarını değiştiren bir üretim konsepti tanıttı. Her üç marka birlikte, ayakkabı üretiminde sektörü yeniden şekillendirecek yenilikçi ve sürdürülebilir bir yaklaşım sunuyorlar. HP'nin Multi Jet Fusion teknolojisi ve Lonati'nin pabuç örme makineleri gibi gelişmiş teknolojilerin gücünden yararlanan bu işbirliği, sürdürülebilir ayakkabı üretiminin geleceğinin önünü açıyor.

Geleneksel olarak ayakkabı üretimi çok sayıda parça, yapışkan malzeme ve önemli bir iş gücü gerektiriyor. Ancak HP, Lonati Group ve Decathlon, 3D baskının gücünden yararlanarak bu süreçte devrim yaratıyor. Son yeniliklerinde, ayakkabı üretiminin geleceğini temsil eden bir spor ayakkabısı geliştirdiler.

Bu çığır açan ayakkabı, Lonati'nin titizlikle hazırlanmış çorabını HP'nin son teknoloji 3D yazıcısı kullanılarak üretilen yenilikçi bir orta taban ve dış taban ile birleştiriyor. Lonati'nin XT-MACHINE ve Double Cylinder E1530XS örgü makineleri, tek veya çift katmanlı kumaşla ayakkabının sayasının (ayakkabının tabanı hariç görünen yüzü) üretimine olanak tanıyarak benzersiz konfor, hafiflik, performans ve kalite sunan entegre bir saya elde edilmesini sağlıyor.

HP, Decathlon ve Lonati Group'tan konsept sürdürülebilir ayakkabı

HP'nin Jet Fusion 5200 yazıcısı, 3D baskı teknolojisinin en ileri yeteneklerini sergileyerek ayakkabının hem orta tabanını hem de dış tabanını üretiyor. Optimum performans sağlamak için bu bileşenler, olağanüstü şok emilimi ve esnekliği ile bilinen çok yönlü bir termoplastik poliüretan tozu olan BASF Ultrasint TPU01 malzemesi kullanılarak üretiliyor. Decathlon ve HP, bu gelişmiş malzeme ve teknolojileri entegre ederek spor ayakkabı endüstrisinde devrim yaratıyor ve benzersiz konfor, dayanıklılık ve performans sunan yenilikçi tasarımların önünü açıyor.
 
Bu ortaklıkla şirketler, endüstriyel düzeyde üretim için 3D baskı ve dijital örmenin avantajlarına odaklanan bir ana bir mesaj paylaşarak aşağıdaki kilit noktaları vurguladılar:

  1. Özelleştirme: Ayakkabı son derece özelleştirilebilirdir ve tüketicilerin ayakkabılarını tercihlerine ve ihtiyaçlarına uyacak şekilde kişiselleştirmelerine olanak tanır.
  2. Döngüsellik ve Onarılabilirlik: Tutkalsız bir montaj yöntemi kullanılıyor ve ayakkabı hasar gördüğünde kolayca onarılabiliyor. Yastık ve üst kısımlar ayrılarak, ayakkabının tamamını atmaya gerek kalmadan hedeflenen onarımlar yapılabiliyor. Bu sadece ürünün ömrünü uzatmakla kalmıyor, aynı zamanda israfı da azaltıyor. Ayrıca, kavrama ve yastık parçaları için tek bir malzeme olan TPU'nun (termoplastik poliüretan) kullanılması ayakkabının geri dönüştürülebilirliğini artırıyor. Tüm bunlar daha sürdürülebilir ve çevre dostu bir ürün yaşam döngüsüne katkıda bulunuyor.
  3. Yerel Üretim: 3D baskıdan yararlanarak ayakkabı yerel olarak üretilebiliyor, nakliye emisyonları azaltıyor ve yerel ekonomiler destekleniyor.
  4. Esneklik: Üretim süreci, stok ömrü optimizasyonuna olanak tanıyor ve talep üzerine üretime olanak sağlayarak israfı azaltıyor.

 
Decathlon Keşif Lideri Phillipe Seille, işbirliğinden duyduğu heyecanı dile getirerek şunları söyledi: “Sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığımızı örnekleyen bu projede HP'nin Kişiselleştirme ve 3D Baskı birimi ve Lonati Group ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. 3D baskının potansiyelinden yararlanarak ayakkabı üretim sürecinde devrim yaratıyor, tüketicilere özelleştirilmiş, geri dönüştürülebilir ve yerel olarak üretilen ayakkabılar sunuyoruz.”
 
HP Kişiselleştirme ve 3D Baskı Ayakkabı ve Spor Başkanı Don Albert ise şunları ekledi: “HP'nin Multi Jet Fusion Teknolojisi yeni bir sürdürülebilir ve yenilikçi üretim çağını mümkün kılıyor. Üretimde daha sürdürülebilir bir yaklaşıma katkıda bulunmaktan ve 3D baskının muazzam potansiyelini sergileme noktasında Decathlon ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz. Lonati Group'un ayakkabı teknolojisi konusundaki uzmanlığı, sürdürülebilirlik konusundaki ortak değerlerimizle mükemmel bir uyum sağlıyor. Birlikte çalışmak gerçekten ilham verici."
 
Birlikte, sürdürülebilir ayakkabı üretiminin geleceğini yeniden şekillendiren Decathlon, Lonati Group ve HP, sektör profesyonellerini, medya temsilcilerini ve ITMA katılımcılarını ortak fuar stantlarında (Salon 4, C201) bu çığır açan işbirliğine ilk elden tanık olmaya davet ediyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim