Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  Haber Gir indirim kodu

  iklim değişikliği

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  1 HF.

  GİRİLEN İÇERİKLER
  17 HABER 5 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  AYDA 1 İÇERİK
  İklim krizine bağlı can kayıpları artıyor
  Yapılan son araştırmaya göre iklim değişikliğine bağlı ısı artışından kaynaklanan can kayıpları, diğer ısı artışında olan can kayıplarının %37'sini oluşturuyor.
  1,1b 10
  Çin, sanayileşmiş ülkelerin toplamından da fazla sera gazı emisyonuna neden oldu
  Gökhan G. 1 ay
  Asya ülkesi Çin'in 2019 yılında tüm dünyada üretilen karbondioksit eşdeğerlerinin %27’sinden sorumlu olduğu belirtildi. Bu değer sanayileşmiş ülkelerin toplamından fazla sera gazı salınımı demek.
  1,8b 21
  Bill Gates: Yeni teknolojiler geliştirmeden küresel ısınma sorununu çözmek mümkün değil
  Onur Seven 1 ay
  İklim Zirvesi'nde konuşan Bill Gates, emisyonları ortadan kaldırmak yeni teknolojiler geliştirilmesi gerektiğini, mevcut teknolojilerle hedefe ulaşmanın mümkün olmadığını söyledi.
  2,1b 29
  Google, iklim değişikliğinin Dünya coğrafyasına olumsuz etkisini gözler önüne serdi
  Google, Dünya coğrafyasının nasıl değiştiğini gösteren Google Earth özelliğini kullanıma sundu. Zaman makinesi yardımıyla, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini görmek mümkün.
  3,7b 42
  Deniz yosunu katkılı beslenme ile hayvan kaynaklı metan gazı salınımı %82 oranında azaltıldı
  Gökhan G. 2 ay
  Avustralya merkezli bir araştırmada, bir deniz yosunu türünden elde edilen takviyenin eklendiği gıda ile beslenen ineklerin %82'ye varan oranlarda daha az metan gazı saldığı tespit edildi.
  2,1b 24
  İklim değişikliğinin etkilerini şehirlerde daha çok hissedeceğiz!
  Gökhan G. 5 ay
  Illinois Üniversitesi’nce yapılan bir araştırmaya göre iklim değişikliğinin etkileri şehirlerde daha sert hissedilecek.Yakın gelecekte şehirlerdeki sıcaklıklar, 4 santigrat dereceden fazla artabilir.
  2,7b 24
  Küresel ısınmaya yönelik ürkütücü rapor! Sıcaklıklar 3 derecenin üzerine çıkacak şekilde artıyor
  Gökhan G. 6 ay
  Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Programı (UNEP), BM İklim Zirvesi öncesi uyarı niteliğinde bir rapor yayınladı. Buna göre sıcaklıklar, yüzyılın sonuna kadar 3°C’nin derecenin üstüne çıkabilir.
  1,7b 17
  Yeni Zelanda’da devlet kurumları, 2025 yılı itibariyle sadece elektrikli araç kullanabilecek
  Gökhan G. 6 ay
  2050 yılında karbon nötr olacağını duyuran Yeni Zelanda'nın devlet kurumlarında 2025 yılı itibariyle sadece elektrikli otomabil kullanılacak.
  2,7b 19
  Türkiye'den Paris İklim Anlaşmasına tepki
  Türkiye, Paris İklim Anlaşması'nda gelişmiş ülke olarak sınıflandırılıyor. Türkiye, gelişmekte olan ülkeler arasına dahil olmak istiyor. G20 Zirvesi'nde bu konu gündeme geldi.
  3,9b 28
  NASA ve ESA, deniz seviyelerindeki yükselmeyi daha iyi analiz edecek uyduyu uzaya gönderdi
  Gökhan G. 6 ay
  NASA ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA), artan sıcaklıklar sebebiyle yükselen deniz seviyelerini ve bunun sonuçlarını daha iyi analiz etmek adına yeni bir uyduyu yörüngeye yerleştirdi.
  1,6b 4
  İçinde asbestin de bulunduğu mineraller, iklim değişikliği ile mücadelede kullanılabilir
  Gökhan G. 8 ay
  İklim değişikliği ile mücadele konusunda yoğun mesai harcayan bilim insanları, doğanın kendisinde bolca bulunan ancak zararlı olan asbest gibi minerallerle çalışmalar yürütüyor.
  4,6b 4
  Norveç, dünyanın ilk büyük çaplı karbon yakalama ve depolama projesine yatırım yapacak
  Gökhan G. 8 ay
  Norveç, İklim değişikliği ile mücadele kapsamında Uzun Gemi adı verilen bir projeye ciddi yatırım yapmaya hazırlanıyor. Proje kapsamında yılda 400 bin ton karbon emisyonu yakalanıp depolanacak.
  2,5b 6
  Grönland buzullarındaki erime, artık dönüşü olmayan yola girdi! İnsanlık için alarm zilleri çalıyor
  Gökhan G. 10 ay
  İnsan kaynaklı iklim değişikliği, Gezegenimizin en büyük adası üzerindeki buzulların erimesini iyice hızlandırdı. Bilim insanlarına göre artık dönüşü olmayan bir yola girdik.
  6,9b 24
  Yüzyılın sonu itibariyle kutup ayılarının soyu neredeyse tükenebilir
  Gökhan G. 11 ay
  İklim değişikliğinin gezegenimizi paylaştığımız diğer canlılar üzerine olan etkisini ortaya koyan bir araştırma daha yayınlandı. Buna göre 2100 yılı itibariyle kutup ayıları neredeyse yok olacak.
  1,7b 10
  Küresel metan gazı emisyon oranları rekor seviyelere ulaştı
  Gökhan G. 11 ay
  Küresel ısınmanın baş aktörlerinden olan metan gazı emisyon oranları 2000-2017 yılları arasında rekor seviyede artış gösterdi. Sebepler arasında; fosil yakıt tüketimi ile çiftçilik ve hayvancılık var.
  2,7b 5
  2025 yılı itibariyle “sıfır emisyon toplum” olmak isteyen G.Kore’den 61 milyar dolar bütçe
  Gökhan G. 11 ay
  Küresel ısınmanın olumsuz etkilerinin önlenmesine yönelik adım atan ülkeler kervanına Güney Kore de katıldı. Ülke bu kapsamda 61 milyar dolarlık bir bütçe oluşturdu.
  5b 8
  İklim değişikliği, spor dünyasının geleceğini de tehdit ediyor
  Gökhan G. 11 ay
  İklim değişikliği hayatın her alanında olumsuzluklara neden oluyor. Spor endüstrisi de bu alanlardan biri. Ancak spor dünyası küresel ısınmanın sadece mağduru değil, aynı zamanda suçlusu da.
  2,3b 4
  Rusya’da meydana gelen 20 bin tonluk dizel sızıntısı, nehirleri kızıla boyadı
  Gökhan G. 1 yıl
  Geçtiğimiz Cuma günü Rusya'da yaşanan kazada 20 bin ton dizel nehirlere sızdı. Suyun kırmızıya boyandığı olayı iki gün sonra öğrenen Vladimir Putin, yetkilileri televizyonda azarladı.
  3,7b 11
  İklim değişikliği, ormanlardaki yaşlı ağaçların yok olmasına sebep oluyor
  Gökhan G. 1 yıl
  Araştırmacılar, iklim değişikliği ve kontrolsüz ağaç kesimi nedeniyle Dünya üzerindeki yaşlı ağaçların hızla yok olduğunu tescillerken bunun ileride farklı çevresel sonuçlar doğuracağını belirtiyor.
  1,8b
  Küresel ısınma nedeniyle Antarktika'da su yosunu toplulukları belirmeye başladı
  Gökhan G. 1 yıl
  İnsanlığın neden olduğu iklim değişikliğine bağlı artan sıcaklıklar Antarktika'da alg kolonilerinin ortaya çıkmasına neden oldu. İleride Antarktika'da yeni bir ekosistem ortaya çıkabilir.
  6,5b 4

  İklim değişikliği Haberleri 📰

  Son dakika iklim değişikliği haberleri de dahil olmak üzere iklim değişikliği ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri içerisinde bulunduğunuz sayfadan takip edebilirsiniz. Bu bağlamda konuyla alakalı 0 video, 5 galeri ve 17 haber içeriği bulunmuş olup tüm içerikler bu arşivde listelenmektedir.

  DonanımHaber’deki iklim değişikliği haberleri içerisinde en çok okunan içerik 🚀 Google, iklim değişikliğinin Dünya coğrafyasına olumsuz etkisini gözler önüne serdi başlıklı haber iken, en çok yorum alan içerik ise 💬 Bill Gates: Yeni teknolojiler geliştirmeden küresel ısınma sorununu çözmek mümkün değil başlıklı haber olmuştur. Ayrıca konuyla ilgili en güncel gelişmelere de 04 Haziran 2021 tarihinde yayınlanan 🆕 İklim Krizine bağlı can kayıpları artıyor başlıklı içerikte yer verilmiştir.

  İklim değişikliği Etiketiyle İlgili Faydalı Bağlantılar

  DonanımHaber'de yayınlanan son iklim değişikliği haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim