Anlık Bildirim

Instagram kurucuları koronavirüs takibi için tekrar bir araya geldi

Instagram'ın kurucuları, Facebook'un uygulamayı satın almasından sonra bir süre daha işlerine devam etseler de daha sonra görevlerinden ayrılmışlardı. İkili şimdi bambaşka bir projeyle bir araya geldi

Instagram kurucuları koronavirüs takibi için tekrar bir araya geldi Tam Boyutta Gör

Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, Facebook’tan ayrılmalarından bu yana ilk kez ortak bir projeye imza attı. Sosyal medya olmayan Rt.live projesi, koronavirüs yayılmasını Amerika’nın her bir eyaleti için ayrı ayrı takip ediyor. Krieger tarafından TechCrunch’a verilen demeçte projenin Systrom’un açık kaynaklı bir yaklaşımını kullanarak Rt sayısını ortaya çıkarıyor. Bu sayı, günlük bazda her hasta bireyin kaç kişiye hastalığı bulaştırdığını gösteriyor. Rt değeri 1 olan eyaletler, hastalıkla savaşmak için iyi hamleler yapmış denilebilirken yüksek değerler, tam tersini ifade ediyor.

Sayfa, diğer benzer amaçlı araçlara kıyasla bölgeye göre filtreleme, ne kadar zaman önce neyin gerçekleştiği ve sokağa çıkma kısıtlamalarını içeriyor.

Kısa süre önce Almanya Şansölyesi Angela Merkel tarafından bir televizyon programında verilen demeçte, Alman sağlık sisteminin Rt benzeri bir orana göre ne kadar sürede kapasitesinin limitine ulaşağı açıklanmıştı. Bu oranı 1 ile sınırlı tutmak, şimdilik tüm ülkelerin ortak hedefi diyebiliriz.

Bir seviyeye kadar Instagram’da yürütülen çalışmaların sonucu diyebileceğimiz bu sistem, Systrom’un viral içerikleri analiz etmek için tasarladığı yapıyla benzerlikler içeriyor. Bu yapı, Instagram’ın kullanıcı sayısında patlama yaşamasını sağlamıştı, günümüzdeki krizde nasıl bir sonuç verecek hep birlikte göreceğiz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim