Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu
  Anlık Bildirim

  Intel Comet Lake tanıtıldı-Soru işaretlerini de beraberinde getirdi

  Uzun süredir beklediğimiz Comet Lake nihayet duyuruldu. Yeni yongalar frekansıyla etkileyici.
  8 ay (Son Güncelleme: 8 ay)
  7,2b
  1
  53
  İşlemci
  Abone ol
  Yazar
  7

  Mavi ekibin 10. nesil işlemci ailesi uzun zamandır sızıntılarda karşımıza çıkıyordu. Firma geçtiğimiz gün yeni işlemci ailesini tanıttı. Buna karşın önemli soru işaretleri de yongalarla birlikte gelmişe benziyor.

   

  Comet Lake kod adlı yeni işlemci ailesi Sky Lake’ten bu yana kullanılan aynı mimariyle geldiği gibi yıllardır terkedilmeyen 14 nm+++ nodundan çıkıyor. Yeni tepe model işlemcisi 10/20 izlekli yapısıyla Coffe Lake-S’teki selefinden 2 çekirdek 4 izlek fazlasını sunuyor.

  Ayrıca 5.3 GHz’lik frekans da bir başka önemli detay. Tabi burada Intel’in bulanık tutmayı tercih ettiği koşullar kullanıcıların aklını karıştırma potansiyeli taşıdığı gibi 5.3 GHz için gerekli koşullar tepki çekeceğe benziyor. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bunlara da değineceğiz. Keyifle okuyacağınız uzun bir yazı olacak, derin bir nefes alın ve arkanıza yaslanın.

  Core i9 ailesinde 10/20 izlek

  Comet Lake’e işlemci ailelerinden başlayalım. Core i9 sınıfında 10 çekirdek 20 izlek sunan Intel Core i9-10900’ü 488 dolarlık fiyattan satışa sunacak. Yongada 20 MB’lık önbellek konumlandıran Intel işlemcisi için 125 watt’lık TDP belirlerken tepe frekansı kanadında 5.3 GHz seviyesini belirlemiş. İşlemcinin bellek kontrolcüsü ise 2933 MHz’e kadar çift kanal kitleri destekliyor.

  Intel’in yeni modelleriyle birlikte donanım litaretürüne yeni terimler de eklendi. Bunlardan en önemlisi Thermal Velocity Boost. TVB uygun koşullar altında yani 70 derece altında favored core olarak belirlenen çekirdeklerin maksimum frekansa çıkmasını sağlıyor. TVB All-Core’da ise bu frekans artışı tüm çekirdekler genelinde gerçekleşiyor.

   

  Burada önemli bir nokta var. Yonga 70 dereceyi geçtiğinde ya da boost süresi sona erdiğinde 2 favored core 5.2 GHz’de kalıp diğerleri 5.1 GHz’de çalışıyor. Bu seviyede bütçe tükendiğinde önce 4.8 GHz’e düşen çözüm en son olarak 3.7 GHz ile 4.8 GHz arasında mavi ekibin net bir şekilde belirtmediği bir seviyeye düşüyor.

   

  Söz konusu frekanslar heyecan verici. Peki ya bu seviyeleri görmek ne kadar mümkün? Ek olarak buraya ulaşabilmek için gerekli donanım konusu da var. Intel’in anakart üreticilerin verdiği bilgiye göre mavi ekip üreticilerden 125 watt TDP’li masum işlemcisi için 250 watt güç sağlayabilecek anakart istemiş.

  ''350 watt'a karşı hazırlandık''

  Buna karşın anakart üreticileri kendi iç testleri sonucunda 320-350 watt seviyesine dayanabilecek VRM ünitesi geliştirmeyi hedeflemişler. Yine de hangi anakartla 5.3 GHz görülüp görülmeyeceği net değil. İşlemcisini tam performanslı kullanmak isteyen kullanıcıları devasa bir karmaşa bekliyor. Anakart satın alımı öncesinde model araştırması yapmanın önemi bir hayli büyük.

  35 watt TDP yanıltmasın, 350 watt'a uzanıyor

  Gelelim düşük güç tüketimli Core i9-10900T’ye. Yine 10 çekirdek 20 izlekli işlemci 20 MB’lık önbellekle desteklenmiş. Frekans kanadında ise 1.9 GHz’den tüm çekirdeklerle çıkılan 3.7 GHz’e kadar geniş bir aralık belirlenmiş. İşlemcinin 35 watt’lık TDP’si ise yanıltıcılığıyla bir hayli baş ağrıtacağa benziyor. Zira güç tüketimi nedeniyle kompakt sistemlere yönelik geliştirilen yonga 250-350 watt arasında çekiyor.

  Güç tüketimi başlığı görünüşe göre ileride Comet Lake’i yad ettiğimizde ilk aklımıza gelenlerden birisi olacak. Ryzen işlemciyle kurulan bir oyuncu sisteminin yerine göre oyunda tükettiği toplam gücün Intel kanadında sadece işlemci tarafından tek başına süpürülmesi zor unutulacak cinsten. Tabi şu anlık eldeki veriler Intel’in tanıtım rakamları ve anakart üreticilerine yönltilen sorulardan öğrenilenlerden oluşuyor. İlerleyen dönemde yapılacak incelemeler ilginç sonuçlara gebe olabilir.

  TVB yeni, buna karşın Intel gelişmiş özelliği yalnızca Core i9 sınıfına mahsus tutmuş. Core i7 işlemcilerinde turbo boost 2.0’a devam edilirken favored core’a yer verilmiş. F son ekli işlemcilerin fiyat farkı ise yeni nesil Core i7-i9’larda 16-25 dolar aralığında olacak.

  Yeni kutu

  Kutu tasarımında ise Intel Core i9 işlemcilerini alacak kullanıcıları için göze hitap etmesi adına yeni bir tasarıma geçiş yapmış. Kutunun içerisine bakış atabileceğiniz bir pencerenin bulunması da güzel bir detay olmuş. Renk hakimiyeti ise koyu mavi/mor’dan Intel’i temsil eden maviye dönmüş.

  Core i5 işlemcileri Coffee Lake'teki Core i7'lerin yerini alıyor

  Core i5 ailesi Comet Lake ile birlikte Coffe Lake’teki Core i7 yongalarıyla eşleşiyor. 6/12 işlemciler 12 MB tampon bellekle gelirken Core i3 ailesinde 4/8’e terfi edildiğini görüyoruz. 4/8 işlemcilerde ise 8 MB önbellek konumlandırılmış. Bellek kontrolcüsünün frekans desteğinde de 2666 MHz’e düşüş mevcut.

  10. neslin en çok konuşulacak işlemci ailesi Core i9’dan sonra Core i3 olacağını söylemek mümkün. Zira 4/8 halen geçerliliğini koruyan bir konfigürasyon olmasının yanı sıra daha 3 yıl öncesinin tepe model işlemcilerinde gördüğümüz izlek sayısı olması itibariyle de Core i3 işlemcilerinin fevkalade bir oyuncu işlemcisi olmasının önünü açıyor.

  99 dolarlık Ryzen 3 3100 Intel'i zorlayacak

  Buna karşın Intel’in fiyatlandırması yongaların önünde önemli bir engel olarak duracağa benziyor. 122 dolarlık  en alt Core i3 yongasının 99 dolarlık Ryzen 3 3100’ün karşısında tutunması zor olabilir. Zira aradki 23 dolarlık fiyat farkını anlamlı hale getirecek bir performans artısı beklenmediği gibi hız aşırtma desteği AMD için önemli bir artı olarak duruyor.

  Son zamanlarda Intel’in üst seviyeye öncelik vermesiyle yükselen Celeron ve Pentium işlemci fiyatları dolayısıyla yeni G serisi işlemcilerin perakende fiyatını kestirmek güç. Bununla birlikte 2/4 izlekli Pentium G6600’ün yalnızca 13 dolar fazlasına AMD kanadının Ryzen 3100 seçeneğinin bulunması ilginç bir tablo.

  50 dolar seviyesinde 4 izlekli ve hızaşırtılabilen Athlon 300GE mi Celeron mu?

  Diğer taraftan Intel’in HT’siz çekirdek sunduğu 50 dolar sularında da 2/4 izlekli ve uygun fiyatlı bir anakartla dahi hem işlemci tarafı hem de GPU tarafı hız aşırtılabilen Athlon 300GE’nin bulunuyor,  kıyaslamak gerekirse. Görünüşe göre stok sıkıntısı Intel’in elini bağlamış.

  LGA 1200

  Gelelim sokete. Intel bir kez daha soket değiştirerek LGA 1200’e geçti. Yonganın zar alanı konusunda da Tepe modeller arasında kıyaslama yapmak gerekirse artış var. Artık daha uzun bir zar üretilecek.

  Uzayan zar ve artan çekirdeklerin arasında bir soru işareti ortaya çıkıyor. İzlek sayısı denkliği itibariyle Coffee Lake’teki Core i7’lerin yeniden adlandırılıp 10. nesil Core i5 olarak karşımıza çıkıp çıkmayacağı merak konusu.

  Yıllar sonra donanım düzeyinde güvenlik sağlandı

   

  İlginizi Çekebilir Avatar Intel Core i7-10700, i5-10600K, i5-10500, ve i5-10400’ün incelemesi sızdı: 176 watt çeken i7-10700 Ryzen 7 3700X’ten geride

  Intel’in son yıllarda başını ağrıtan en öenmli başlıklardan birisi şüphesiz güvenlik. Düzenli olarak açığı ortaya çıkan işlemcilerin en çok gündeme gelen açığı yamanması sonucunda hacimli performans düşüşüyle sonuçlanan Meltdown ve Spectre’ydi. Görünüşe göre mavi ekip konunun üzerine eğilmiş ve bir mikrokontrolcü ekleyerek yazılım düzeyindeki önlemini genişletmiş.

   

  Yonga inceliyor IHS kalınlaşıyor

   

  Comet Lake’teki önemli değişikliklerden birisi de yongaların inceliği. Intel soğutmanın kolaylaşması adına yongayı daha ince haline getirirken ısı transferini en üst düzeye çıkarabilmek için IHS’yi kalınlaştırmış. Intel slaytında lehimden bahsetse de hangi yongalarında termal materyal olarak neyi tercih ettiğini açıklamamış. Tahminde bulunmak gerekirse lehimin yalnızca hız aşırtılabilenler için geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

  Hız aşırtmacıların daha yüksek frekanslara ulaşabilmek adına yaptığı uygulamalardan birisi çekirdek kapatma. Bununla birlikte yalnızca HT’yi devre dışı bırakmak da sıkça rastlanan bir yöntem. Yıllardır HT’li işlemcilerde HT yalnızca tüm yonga genelinde kapatılıyordu.

  Intel bir değişikliğe giderek yonganın yalnızca bazı çekirdeklerinin HT’sini kapatabilmenin önünü açmış. Hali hazırda Windows’un sanal izlek yönetimi yonga geneline dayalı. Yeni uygulamayla 10 çekirdek 15 izlekli bir işlemcinin nasıl kullanılacağı bilinmiyor.

   

  Hız aşırtma konusunda ise Intel DMI ve PCIe baz frekansını diğer tüm hız aşırtma işlemlerinden bağımsız hale getirerek CPU-yongaseti ya da CPU-GPU bağlantısını bir nebze yüksek frekansa taşıyablmesinin önünü açmış.

   

  Z490 ve PCIe 4.0 desteği

   

  Intel yeni işlemcileriyle birlikte Z490, B460 ve H470 yongasetlerini de tanıttı. Son kullanıcılar için 2.5 Gbps Ethernet kontrolcüsüyle gelecek anakartlar ayrıca Wi-Fi 6 için MAC desteğiyle de geliyor. 2.5 Gbps Ethernet için anakart üreticilerinin kartlarına Intel’in I225-V’yi ayrıca entegre etmesi gerekecek.

  Gelelim asıl merak adilen kısma. PCIe 4.0 şu an Intel tarafında desteklenmiyor. Buna karşın yeni Z490 anakartlar PCIe 4.0 desteğiyle satışa sunulacak. Yani kullanıcılar henüz olmayan bir işlemciyle kullanılabilecek PCIe 4.0’a destek sunan bir anakartı satın alacaklar. Bu uzun ömürlü sistem kurmak isteyenler için güzel. Zira Z490’a Rocket Lake desteği doğrulanmış oluyor.

  Diğer yandan anakart üreticilerinin PCIe 4.0 desteğini hangi kriterleri göz önünde bulundurarak anakartlarına ekledikleri bilinmiyor ancak Intel’in geliştiricilere bir kriter listesi sağladığını söylemek mümkün.

   Burada önemli bir soru işareti daha ortaya çıkıyor. Anakart üreticilerinin açıklamasına göre kartlar PCIe 4.0 spesifikasyonunua uyuyor. Buradan önemli bir sonuç da çıkıyor aslında, Intel anakart üreticilerine erken test örneği göndermemişe benziyor.

  Tahminler göre Rocket Lake henüz erken örnek evresinde dahi değil. Yani geliştirme aşamasındaki bir aksaklık ya da karar değişikliği Z490’da PCIe 4.0 kullanımıyla ilgili sorunlara yol açabilir. Bununla birlikte PCIe 4.0 standartının PCIe slotlarına ve bazı M.2 slotlarına sağlanacağını da ekleyelim.

  16 kanalın GPU için 4 kanalın da M.2 sürücüsü için ayrılacağı senaryoda işlemcinin 20 PCIe 4.0 kanalı sağlaması gerekiyor. Maliyet kanadında ise ekstra donanımların bedeli 10 dolarlık fiyat artışı civarında olacak. İşin üzücü yanı kullanıcılar bunu şu anda kullanamadıkları bir özellik için ödemek zorunda kalacak.

  İşlemciler arası kıyaslama

   

  İşlemcileri kağıt üstünde kıyaslayacak olursak 422 dolarlık Core i9-10900F, 432 dolardan satılan Ryzen 9 3900X’in karşısına konumlandırılmış. Bu AMD’nin 2 çekirdek 4 izlek avantajı, IPC artısına karşın Intel kanadının 65 watt’lık TDP’sine sahne olan bir kıyaslama. Diğer taraftan AMD tarafı 24 adet PCIe 4.0 kanalıyla da iddialı.

  Daha adil bir kıyaslamada Core i9-10900KF’ye yer vermek gerekir ki bu durumda AMD’nin çözümü 40 dolarlık fiyat avantajına sahip. Ayrıca Core i9-10900KF’nin fiyatça yukarıdaki ağabeyi Core i9-10900K’nın verilerine göre işlemci 250 watt tükettiği PL2 güç seviyesinde ancak 56 saniye tutunabiliyor.

   

  180 dolar bandında rekabet daha da kızgın. Tam denk gelmese de Core i5-10500 ve Core i5-1400F’in aralığına Ryzen 5 3600 oturuyor. Kırmızı ekibin popüler işlemcisi aynı izlekli rakiplerine karşı 170 dolarlık fiyatta çok daha düşük güç tüketimi, yüksek IPC, DDR4-3200 MHz desteği, ağabeylerinde olduğu gibi yine PCIe 4.0 ve 7 nm süreci gibi avantajlarıyla Intel’i bir hayli zorlayacak. Yorumlamak gerekirse Core i5 ailesi raflarda otururken Ryzen 5 3600 mutlu bir şekilde kullanılacağı evin yolunu tutacağa benziyor.

  Sözlerimizi noktalarken

  Intel Comet Lake’te oldukça zor bir konumda. Normalde yol haritasına göre ikinci kez 10 nm sürecini kullanması gereken ve yeni işlemci mimarisine geçiş yapması gereken mavi ekip yıllardır Sky Lake’te kullandığı mimariyi terkemediği gibi 14 nm’den de öteye geçemedi. Bunun bir artısı olarak yüksek frekanslara çıkılabilse de AMD bunu yüksek IPC’siyle bertaraf etti.

  Tabi kırmızı ekip de ilk nesil Ryzen’dan bu yana boş durmadı. Frekans konusunda artık daha iddialı bir seviyede. Bir diğer önemli konu ise PCIe 4.0. Intel halen kullanıcılarına PCIe 4.0 sunmuyor. Gelecekteki bir işlemciyle kullanılacak PCIe 4.0 bir yandan olumlu olsa da tedirgin etmiyor değil.

  Ayrıca Bkz. "AMD: Zen 3 mimarili işlemciler ve RDNA2 tabanlı kartlar bu yıl sonuna geliyor"

  Firma yeni bir sokete geçişini mantıklı hale getirecek bir yenilik olacak modern PCIe standartını sağlayamayarak potansiyel alıcılarının uygun fiyatlı B550 yongasetli bir anakart üzerinde sistem kurmaya itebilir. Son olarak buraya kadar sabırla okuyan sizlere teşekkür ederek sözlerimizi noktalayalım.  https://www.anandtech.com/show/15758/intels-10th-gen-comet-lake-desktop Yorum Yaz Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
  DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
  Daha Fazla Video
  donanimhabercom Instagram

  Evcil hayvanların yerini almaya aday yapay zekaya sahip tüylü robot

  En Beğenilen Yorumlar Tümünü Genişlet Yorum Yaz
  dogangunes60 (Doğan Güneş) 8 ay ( Mesaj Silindi ) en beğenilen S.T.A.L.K.E.R.
  Klasik INTEL fanı yorumu.
  esqhia 8 ay ( Mesaj Silindi )
  Zamanı olmayanlar için özet geçeyim, intel bitti beyler. En az iki jenerasyon kendine gelemez. Amd bile intelin bu aciz hallerine eminim saşırıp kalıyordur. Neyse sonuç olarak en ucuza en fazla teknolojiyi alabilen son kullanıcılar kazançlı çıkıyor. İntelin bu fiyatlara işlemci satması zor değil, İMKANSIZ. Haber için de ayrıca teşekkurler. Çok detaylı ve bilgilendirici olmuş. Emeğinize sağlık.
  Zamanı olmayanlar için özet geçeyim, intel bitti beyler. En az iki jenerasyon kendine gelemez. Amd bile intelin bu aciz hallerine eminim saşırıp kalıyordur. Ney...
  Devamını Gör
  DaggeredByRuhtan (Ruhtan İnkaya) 8 ay ( Mesaj Silindi ) S.T.A.L.K.E.R.
  14nm +++++++++++++++++++++🤣
  Yorumlar (39) Yorum Yaz Forumda Gör
  1
  Jam Gaming 8 ay ( Mesaj Silindi )
  merak edenler için

  MSI Z490 Anakartlarının ve işlemcilerin tanıtımı canlı yayında şu an

  https://www.youtube.com/watch?v=FxRNHSY_0E0
  Edward Teach 8 ay ( Mesaj Silindi ) Jam Gaming
  uzaktan görüşme olunca adamlar anlaşamıyor duyamıyor zaten yukarıdakinin ingilizce pert.ne alırız sorusuna tomahawk diyorlar olayın özeti.
  32aslan (Y. Kutlay) 8 ay ( Mesaj Silindi )
  😁😁😁 intele bak adamlar nasıl bir rahatlık içindelermiş, amd den böyle bi atağı hiç beklemiyorlarmış. Yıllardır 7nm ye inemediler, 14nm ++++ ta kaldılar. Amd olmasa bu kan emiciler hala 2/4 işlemcileri iteliyorlardı millete. 10. nesil intel çok güç tüketiyor. Zaten kullandığımızın iki katını ödiyoruz vergilerle.
  DH Misafiri 8 ay ( Mesaj Silindi )
  başlığı intel comet lake serisi sobalar tanıtıldı olarak değiştirin bence
  Guest-83A9DEA5A 8 ay (düzenlendi) ( Mesaj Silindi )
  Bugüne kadar intel kullandığım için ahmak gerizakağlının tekiymişim.Kendimden iğreniyorum gerçekten.
  ..Knight.. (Rifat Ç.) 8 ay ( Mesaj Silindi )
  i7 7700K kullanıcısıyım. i9 10900k ve Z490 çipsetli bir anakart satın alıp yola devam ederim diyordum. Ancak işlemcilerdeki yüksek enerji sarfiyatını görünce AMD'nin Zen 3 hamlesini bekleyip görme kararı aldım.
  Morichannnn (Akın Özer) 8 ay ( Mesaj Silindi )
  Bu zamanlarda Intel alandan şüphe ederim. 8700K kullanmaktayım. Eğer yeni bilgisayara geçiş zamanında Intel hala böyle giderse yollarımızı ayırmak durumunda kalacağız.
  sdbz (Sezai Kuyu) 8 ay ( Mesaj Silindi )
  Noktası virgülüne kadar okudum, yeni işlemci eski taktik, 14nm, pcie 4 yok, yeni anakart, bir önceki nesile göre %1 perf. artışı, 14 nm.. Kısaca yeni bir şey yok.
  Rambo_FT (Furkan Güneş) 8 ay ( Mesaj Silindi )
  - Yeni 1200pinlik anakartlar istiyor ama PCIe 4.0 desteklemiyor!
  - Aşırı yüksek güç tüketiyor (35W diye piyasaya sun, 350W'a hazır anakart iste!)
  - 5.3Ghz gibi reklam hızına ulaşmak için favored core, all-core diye bir TVB ifadesi oluşturmuş. Hangi şartlarda bu hıza ulaşacak belli değil.
  - Fiyat olarak muadillerinin sürekli gerisinde kalan işlemciler!

  Intel AMD
  Jakkoba (Umut ) 8 ay ( Mesaj Silindi )
  13 yıllık intel kullanıcısı olarak, intelin yaptığı gereksiz hamleler ile son 1 aydır yeni sistemi amd üzerine kurmak isteyişimde ne kadar doğru bir yolda olduğumu gösteriyor.
  Zopyros 8 ay ( Mesaj Silindi )
  Geçmişi Fail ve çöp işlemciler ile dolu olan, soba üreticisi AMD firmasının yeni işlemcilerine de güvenilmez. AMD 7nm olarak piyasaya sürdüğü işlemciler, Intel'in 14NM üretimiyle aynı şey. AMD'nin 7nm'sinin performansa bir etkisi yok
  Yorum Yaz Forumda Yanıtla
  Nasıl eklemek istersiniz?
  ANLIK GÖRÜNTÜLEMELER
  1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü

  GENEL İSTATİSTİKLER
  7186 kez okundu.
  38 kişi, toplam 39 yorum yazdı.

  HABERİN ETİKETLERİ
  intel comet lake, intel comet lake fiyatlar ve
  Sorgu:
  Önceki ve Sonraki İçerikler
  Daha Yeniler 8 ay Galaxy S10 Lite vs. Galaxy Note 10 Lite karşılaştırması 8 ay Meizu 17 Pro'nun kamera ve hoparlör detayları resmileşti 8 ay Edge Beta sürümü Chrome’un bildirim isteklerini sessize alma özelliğini kazandı 8 ay Xiaomi, kullanıcılarının özel verilerini gizlice toplamakla suçlandı! 8 ay EBA'da öğrenci ve velilerin sorularını 'yapay zekalı asistan' yanıtlayacak 8 ay PUBG'nin 7. sezonuna ve yenilenen Vikendi haritasına ilk bakış 8 ay Google Stadia, Android TV’lerde 4K HDR yayın yapabilecek 8 ay Valve, macOS için SteamVR desteğini sonlandırıyor 8 ay Microsoft Teams ile sanal mezuniyetler mümkün oluyor 8 ay Samsung’un grafik birimi Qualcomm’a fark atıyor 8 ay Twitter salgın döneminde rekor kullanıcıya ulaştı 8 ay Deus Ex GO kısa süreliğine ücretsiz 8 ay NASA, insanları tekrar Ay’a götürecek Artemis görevi için iniş aracı geliştirecek şirketleri açıkladı 8 ay Microsoft, önümüzdeki hafta Xbox Series X oyunlarının oynanışını gösterecek 8 ay Epic Games mağazasında Amnesia: The Dark Descent ve Crashlands ücretsiz 8 ay Koronavirüs salgınında 1 Mayıs tablosu 8 ay NASA tarafından üretilen ventilatörler FDA tarafından onay aldı 8 ay Tesla Semi'nin üretimi yine ertelendi 8 ay Zenith nostaljik El Primero'ya yeniden hayat verdi 8 ay Huawei'nin baş tasarımcısı iPhone SE ile ilgili konuştu: Huawei SE gelecek mi? 8 ay GÖRÜNTÜLENEN Intel Comet Lake tanıtıldı-Soru işaretlerini de beraberinde getirdi Sonraki Samsung resmen onayladı: Galaxy Note 20 ve Fold 2'nin çıkışı ertelenmeyecek 8 ay Amazon, ilk çeyrekte beklenilenden daha çok kazandı! 8 ay Pixel 4a ile çekilmiş fotoğraf örnekleri ortaya çıktı 8 ay HTC sanal gerçeklik toplantıları için geliştirdiği Vive Sync platformunu tanıttı 8 ay Intel Core i7-1185G7 4.7 GHz’lik tepe frekansla gelebilir 8 ay Seagate arızalı sabit diskleri tespit etmek için yapay zeka kullanmaya başladı 8 ay Dünya çapında akıllı telefon satışları yüzde 10 ile 17 arasında düştü 8 ay OPPO A92 sessizce tanıtıldı 8 ay Yeni çalışma, 16 yıllık buz tabakası kaybını ortaya koyuyor 8 ay Pocophone F2 Pro'nun Avrupa fiyatı ortaya çıktı 8 ay Google Mesajlar RCS desteği İtalya ve Singapur’da aktive edildi 8 ay Ryzen 3 3300X tüm çekirdekleriyle 4.6 GHz’e hızaşırtıldı: i7-7700K ve Ryzen 5 1600’ün önünde 8 ay Microsoft, Windows Sanal Masaüstü'nün yeni özelliklerini yayınladı 8 ay AMD DDR5 ve Zen 4’e 2022’de geçebilir 8 ay Sınırları zorlayan bilgisayar | Acer Swift 7 mercek altında 8 ay Apple Watch Series 6, akıl sağlığıyla ilgili anormallikleri tespit edebilecek 8 ay AMD: Zen 3 mimarili işlemciler ve RDNA2 tabanlı kartlar bu yıl sonuna geliyor 8 ay Samsung 250MP çözünürlüğünde bir kamera üzerinde çalışıyor 8 ay DisplayPort Alt Mode sayesinde USB 4.0 Type-C arayüzü üzerinden görüntü aktarımı mümkün 8 ay Raspberry Pi için değiştirilebilir lens desteği sunan kamera modülü duyuruldu Daha Eskiler
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim