İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (2) YORUM YAZ

tarafından 21 Nisan 2017, Cuma 15:24 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Live Photos artık web sitelerine gömülebiliyor
Günlük Haber Ekrem71
2 2468
Uzun süre iPhone 6S ve sonrasına özgü olarak kalan Live Photos içerikleri artık tüm web alemine yayılabilecek. Apple gerekli geliştirici araçlarını hazırlamış durumda.

İlk olarak iPhone 6S serisi ile görmeye başladığımız tepkisel hareketli fotoğraflar Live Photos yavaş yavaş kabuğundan çıkıyor. Geçen yıl Tumblr sitelerine entegrasyon sağlayan özellik şimdi tüm web sitelerine geliyor.

 

Herkesle paylaşın

 

Live Photos sadece kullanıcının kendi telefonunda kaldığı için eleştiriliyordu. İlk kez Google kendi Fotoğraflar iOS uygulamasına güncelleme yaparak destek vermeye başlamıştı. Sonrasında ise Tumblr kendi yazılım geliştirme aracı ile sitelerine Live Photos entegrasyonunu mümkün kılmıştı ancak yaygın bir entegrasyon aracı mevcut değildi.

 

Apple dün itibariyle geliştirici portalına güncelleme yaptı ve LivePhotosKit adıyla yeni bir JavaScript arayüzü ekledi. Geliştiriciler Live Photos içerikerini bir döküman nesnesi olarak ekleyebilecek ve ne kadar süre ile oynatılacağını veya nasıl oynamaya başlayacağını belirleyebilecek.

 

Ayrıca Bkz.ZTE Axon 7 şimdi daha güçlü

Apple yeni arayüzün hemen tüm masaüstü ve mobil tarayıcılarda uyumlu bir şekilde çalışacağını ifade ediyor. Bununla birlikte henüz tam anlamıyla arayüz faaliyete geçmiş değil. Live Photos içerikerini sitenize entegre etmek için Google’ın GIF çevirici Motion Stills uygulaması halen en popüler alternatif durumda. 

 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 1 misafir ve 0 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 2468 kez bakıldı.
En Çok Beğenilen Yorumlar
WB 21.4.2017 15:38:27
Cok gerekliymis gibi, bir kez bile kullanmadim.. +6
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
likeablex 22.4.2017 09:23:24
iyi bir şey aslında. Bir kaç saniye de olsa fotoğraf canlı oluyor. uzun uzun video çekmeden böylesi format bazen iş görür.
0
WB 21.4.2017 15:38:27
Cok gerekliymis gibi, bir kez bile kullanmadim..
+6
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj