İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (5) YORUM YAZ

tarafından 20 Mart 2013, Çarşamba 23:26 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Opet, elektronik imza uygulamasını başlattı
Günlük Haber Mazhar Taylan
5 1821

Akaryakıt sektöründen tanınan ismi Opet, elektronik sertifika hizmet sağlayıcı E-Güven ile işbirliğine giderek, çalışanlarına ücret bordrosu ve izin formu gibi belgeleri elektronik imzalı olarak ulaştırmayı amaçlayan yeni bir uygulamayı başlattı. Elektronik imza uygulaması sayesinde kanunun getirmiş olduğu gereklilikleri yerine getirmenin yanı sıra, iş verimliliği ve zaman konusunda da kazanımlar sağlayacak.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini dile getiren Opet Petrolcülük İnsan Kaynakları Müdürü Aykut Üstün, E-Güven'i güvenlik ve tümleşik çözüm konusunda en iyi çözümü sunan firma olduğu için tercih ettiklerini söyledi. Bu uygulamaya geçilmeden önce bordroların basıldıktan sonra defalarca farklı bölgelere gönderildiğini ve bunların çalışanlar tarafından imzalandıktan sonra bir kopyasının tekrar merkeze yollandığını belirten Üstün, eski uygulamanın yarattığı zaman, iş gücü ve maliyet kaybına da dikkat çekti.

Opet'in elektronik imza uygulaması konusunda konuşan bir diğer isim ise, E-Güven'in İş Geliştirme, Kurumsal Satış ve Pazarlama'dan Sorumlu Grup Müdürü Ayşegül Tüzün oldu. Tüzün, konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

"E-imzanın entegre olduğu bu projeyle Opet bu yaklaşımını pekiştirmiş oldu. Farklı lokasyonlardaki çalışanların olduğu böyle organizasyon yapılanların da tasarrufa yönelik çözüm arayışları kaçınılmaz oluyor. Diğer yandan SAP ve İnsan Kaynakları uygulamaları arasındaki bu entegrasyon ile bordroların çalışanlara ulaştırılmasında elde edilen zaman ve para tasarrufu dışında diğer ara katmanlarda da önemli kazanımlar elde edilmiş oldu. E-imzanın İnsan Kaynakları uygulamalarına dahil edildiği ilk projelerden olması nedeniyle de bizler için bu çalışma ayrı bir önem taşıyor. Türkiye'nin önemli şirketlerinden Opet ile böyle bir çalışmaya birlikte imza atmış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz."

E-GÜVEN'in elektronik imza ürünlerini Opet'in altyapısıyla birleştiren firma Eczacıbaşı Bilişim'in Satış Yöneticisi Şenol Vatansever de yaptığı açıklamada şunları söyledi:  
"İş Kanunu kapsamında çalışanının bordrosunu gördüğünü ve teslim aldığını ispat etme yükümlülüğü işverene ait. Çok çalışanı olan ya da birden fazla lokasyonda faaliyet gösteren şirketlerde bordroların imza karşılığı teslimi zorlaşıyor. İmzalı nüshaların arşivlenmesi de ek yük oluşturuyor. Opet, çalışanlarına sunduğu E-bordro hizmetiyle yenilikçi ve teknolojiyi takip eden yaklaşımını ortaya koydu. Geliştirdiğimiz uygulamanın Opet ve çalışanlarına katma değer sağlamasından dolayı mutluyuz."
 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 0 misafir ve 0 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 1821 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
Redlife35 20.9.2013 21:50:59
Gereksiz.
0
Mutfak Artisti 7.9.2013 21:15:08
Saçma
0
DH Misafiri 25.3.2013 15:16:30
e imza isbirligi yapmislar, e imza yayginlasiyor iste, kurumsal bir haber olmus, alismisiz urun donanim haberlerine
0
MustafaNr 21.3.2013 16:40:15
E İmza Yerine NFC Destekli Depolar Yapılsın.
0
sertacarslan 21.3.2013 07:10:39
Ne kadar gereksiz bir haber. Reklam mı demeliydim yoksa!
0
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj