Anlık Bildirim

Milli Eğitim Bakanlığı, kronik rahatsızlığı olan öğrencilere yönelik açıklama yaptı

MEB, daha önce lise öğrencilerini kapsayan kronik hastalık tedbirinin kapsamını genişletti. Buna göre kronik hastalığı bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencileri de uzaktan eğitimle sürece devam edecek.
Oy Ver

Milli Eğitim Bakanlığı, kronik rahatsızlığı olan öğrencilere yönelik açıklama yaptı Tam Boyutta Gör

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kronik hastalığı bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin koronavirüs salgını süresince ne şekilde eğitim öğretime devam edeceklerine yönelik bir açıklama yaptı.

Durumunu belgeleyen öğrenci, uzaktan eğitime devam edecek

MEB, öğrencilerin rahatsızlıklarına ilişkin e-Nabız Sistemi’nden veya Sağlık Bakanlığı’nca belirlenecek diğer usullerle belge alabileceklerini ve söz konusu belgeyle okul müdürlüklerine başvurulması halinde uzaktan eğitim ile öğrenim sürecine devam edilebileceğini bildirdi. Bakanlık hatırlanacağı üzere daha önce benzer durumda olan lise öğrencilerinin eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitim marifetiyle sürdürebileceğine ilişkin açıklama da yapmıştı.

MEB, süreç ile ilgili yaptığı açıklamada 21 Eylül 2020 Pazartesi günü başlayacak yeni ders yılı için okullarda, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu doğrultusunda hijyene yönelik hazırlıklar tamamlanacağını duyurdu.

Bunun dışında devlet okullarına kayıt esaslarına da değinen Bakanlık,  bu kapsamda okul yönetimlerince kayıt sırasında, mevzuatta yeri olmayan fatura, sözleşme gibi belgeler velilerden talep edilmeyeceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, kronik rahatsızlığı olan öğrencilere yönelik açıklama yaptı Tam Boyutta Gör

MEB, derse başlama saatleri, Kovid-19 salgınının etkisi, coğrafi şartlar, iklim ve çevre koşullarındaki farklılıklar kapsamında taşımalı sistemle veya özel öğrenci servisiyle taşınan öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmalarına müsaade edilmeyeceğini ve gün ışığından daha fazla yararlanılması için valiliklerce düzenlenme yapılacağını belirtti.

Bakanlık açıklamasının sonunda devlet okullarında okula kayıt, özel grup sınıfları, öğretmen seçimi, teknolojik veya fiziki olanaklar, yabancı dil eğitimi gibi sınıf ayrımcılığına sebep olacak ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesini zedeleyecek uygulamalara da izin verilmeyeceğini ifade etti.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim