Anlık Bildirim

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt - İlk Bakış: "Vampir temalı battle royale"

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Sharkmob AB’nin yaptığı Vampire: The Masquerade – Bloodhunt'ın demosunu denedik. İşte vampir temalı battle royale oyun için ilk izlenimlerimiz.

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt - İlk Bakış Tam Boyutta Gör

PUBG ve Fortnite ile birlikte oyun dünyasının battle royale isimli yepyeni bir türe kavuştuğunu hepimiz biliyoruz. Evet daha çok PUBG’nin getirdiği bir tür diyebiliriz ancak Fortnite da bu türün popülerliğini çok üst düzeye çıkardı. Şu anda battle royale türünde birçok oyun görüyor olmamızın sebebi de bu iki oyun diyebiliriz. Hatta direkt olarak bu türde olmasa da birçok alakasız oyun, mod olarak battle royale’i oyunculara sundu, örneğin Civilization VI. Geçtiğimiz günlerde de oynaması ücretsiz bir battle royale oyunu olan Vampire: The Masquerade – Bloodhunt’ın kapalı demosu yayınlandı. Geçtiğimiz hafta sonu oyunda birkaç saat geçirdim ve işte buradayız.

Her şeyden önce şunu belirteyim, ben ne yazık ki battle royale türünü pek seven biri değilim. Aynı şekilde rekabetçi yapımlarla da aram pek iyi değildir. Bu yüzden oyun ben de 2-0 geride başladı diyebiliriz. Ama sonuç gayet tatmin ediciydi.

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt - İlk Bakış Tam Boyutta Gör

Vampir Temalı Battle Royale

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Sharkmob AB’nin yaptığı Vampire: The Masquerade – Bloodhunt, isminden de anlayabileceğiniz gibi vampir temalı bir oyun. Oyunu kısaca şöyle özetleyebilirim. Klasik battle royale oyunlarının temel özelliğini alın ve vampirlerle dolu bir evrene koyun. Biraz da ek özellik ekleyin, bitti. Bu kadar kolay ve basit bir şekilde özetlenebilse de oyun bundan biraz daha dolu. Her şeyden önce karakterle başlayalım.

Oyunda seçebileceğiniz birkaç farklı karakter var ve her karakteri kendiniz kısıtlı çeşitlilikle özelleştirebiliyorsunuz. Her karakterin farklı özellikleri bulunuyor. Bu özellikler ise oyun içerisinde doldurulması gerekiyor ve kullanıldığında ciddi etkileri oluyor. Maçlara girmeden önce karakterinizi özelleştirebileceğiniz ve çeşitli şeyler satın alabileceğiniz bir de lobi bulunuyor. Sonrasında da oyuna giriyorsunuz.

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt - İlk Bakış Tam Boyutta Gör

Harita Yatay Olarak Küçük Dikey Olarak Büyük

Oyuna girdiğiniz gibi de aslında bilindik oyunlardan farkı ortaya çıkıyor. Karakteriniz sonuçta bir vampir olduğu için bazı özellikleri insanlara göre daha etkili, zıplaması gibi. Karakter bu kadar iyi zıplayınca da bunun bir şekilde kullanılması gerekiyordu. Kullanmışlar da zaten çünkü harita dikey olarak büyük. Harita genel olarak dar sokaklardan oluşuyor ancak binaların tepesine rahatça tırmanabildiğiniz için aslında sizlere daha geniş bir harita sunuluyor diyebilirim.

Oyunda her ne kadar vampir de olsanız bu zorlu ortamda silaha ihtiyacınız oluyor. Aynı diğer oyunlarda olduğu gibi silahları da haritanın içerisinde rastgele buluyorsunuz. Vampir olmanız silahların etkisini kesinlikle azaltmıyor. E tabi geliştiriciler bu kadar olayın arasına vampirlerin asıl özelliğini eklemeyi unutmamış. Evet, kan içebiliyorsunuz. Haritada çeşitli yerlerde denk gelebileceğiniz insanlar bulunuyor. Bu insanların kanlarını içerek hem çeşitli özellikler için geliştirici efekt alabiliyorsunuz hem de canınızı dolduruyorsunuz.

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt - İlk Bakış Tam Boyutta Gör

Grafikler ve Animasyonlar Ortalama Üzeri

Oyunun görselliği kesinlikle bu türdeki bir oyuna göre daha üst düzey. Ancak genel olarak oyun dünyasının son dönemini düşünürsek en iyilerden değil. Ancak özellikle animasyonları beğendiğimi söyleyebilirim, uğraşılmış olduğunu hissettiriyor. Daha sadece bir demo olduğu için performans konusunda bir eleştiri için erken. Çıktığında bu durumda olursa ancak tepki çekebileceğini söyleyebilirim.

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt - İlk Bakış Tam Boyutta Gör

Sonuç olarak Vampire: The Masquerade – Bloodhunt’ın yalnızca demosunu denedim ve demo için beğendiğimi söyleyebilirim. Özellikle alıştığımız battle royale oyunlardan farklı olması beni çeken bir durum oldu. Bu yüzden sizlere de şunu söyleyebilirim: Eğer farklı bir battle royale oyunu veya farklı bir rekabetçi oyun arıyorsanız denemenizde fayda var. Klasikleri sevenlerdenseniz bunu da sevmeyeceksiniz.

Oyunun çıkış tarihi ne yazık ki hala belli değil. Oyun çıktığında Steam üzerinden oynaması ücretsiz bir şekilde erişilebilir olacak. Oyundan aldığım ekran görüntülerini aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim