Anlık Bildirim

Wi-Fi 6 Sürüm 2 duyuruldu: Daha iyi güç verimliliği sunuyor

Wi-Fi Alliance'ın, CES 2022 kapsamında duyurduğu Wi-Fi 6 standardının yeni versiyonu olan Wi-Fi 6 Sürüm 2, daha fazla enerji verimliliği sağlıyor.               

Wi-Fi 6 Sürüm 2 duyuruldu: Daha iyi güç verimliliği sunuyor Tam Boyutta Gör

Wi-Fi Alliance, Wi-Fi 6 standardının bir güncellemesini duyurdu. CES 2022 etkinliğinde tanıtılan Wi-Fi 6 Sürüm 2, daha hızlı uplink performansı ve geliştirilmiş güç verimliliği sunuyor. Ayrıca Sürüm 2, birden fazla cihazın bir erişim noktasına eşzamanlı olarak içerik yüklemesine izin veren çok kullanıcılı MIMO uplink desteğine de sahip.

'2022'de 2 milyar Wi-Fi 6 cihazı pazara girecek'

Sürüm2, akıllı ev aletleri için güç tüketiminde iyileştirmeler getiriyor. Şirket, güç verimliliği için yeni düşük güç ve uyku modlarını kullanıma sunduklarını belirtti.

Wi-Fi Alliance CEO'su Edgar Figueroa, "Wi-Fi, kullanıcıların her gün güvendiği Wi-Fi uygulamalarında muazzam bir büyümenin önünü açan, muazzam küresel inovasyona neden olan gelişmiş yetenekler sunuyor. Wi-Fi 6 Sürüm 2, Wi-Fi'nin günümüzün pazar ihtiyaçlarını karşılama yönündeki gelişimini ilerletiyor ve daha yüksek kapasite, verimlilik ve güvenilirlik ile daha yüksek performanslı Wi-Fi senaryolarını destekliyor." ifadelerinde bulundu.

Wi-Fi Alliance, bu yıl içinde yaklaşık 2 milyar Wi-Fi 6 cihazın pazara gireceğini söylerken Wi-Fi 6 Sürüm 2, Wi-Fi 6 standardı tarafından desteklenen (2.4 GHz, 5 GHz ve 6 GHz) üç bantta da çalışacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim