Geliştirilen sistem eğer başarılı olursa uçak gemilerinin havadaki bir versiyonu gibi çalışacak. Drone’lar nakliye uçaklarından havalanacak ve görevlerini tamamladıktan sonra tekrar uçaklara geri dönecek. Gremlinler olarak adlandırılan bu drone’lar görev tanımına göre özel yükler taşıyabilecek, radar sahalarının da dahil olduğu kara hedeflerini yok ederek düşman savunmasını kırmak için kullanılacak.
Gremlin adındaki drone’lar çeşitli amaçlar için pek çok farklı yük taşıyabilecek küçük ve düşük maliyetli araçlar olarak tasarlanacak. Her bir Gremlin üzerinde 27 kilograma kadar yük taşıyabilecek ve yaklaşık 500 kilometre menzile sahip olacak. Savaş sırasında düşman savunmasını zayıflatmak için kullanılacak bu drone’lar barış veya kriz durumlarında potansiyel düşman sınırlarının yakınlarında uçarak sinyal, görüntü ve bunun gibi diğer verilerin toplanmasını sağlayacak.
F-22 ve F-35'ler kontrol edecek
Savunma Bakanlığı’nın bu projeyle ilgili düşünceleri bununla da sınırlı değil. C-130 Hercules nakliye uçaklarının bırakacağı ve tekrar toplayacağı Gremlinlerin ileriki zamanlarda F-22 ve F-35 savaş uçakları tarafından da kontrol edilebilmesi öngörülüyor.
Şuanda ikinci aşamada bulunan bu projenin yeni aşamasında Gremlinlerin C-130 üzerinden bırakılması ve tekrar toplanması denemeleri yapılacak. Bu aşamanın 2019 veya 2020 yıllarında yapılması planlanıyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.