Anlık Bildirim
Oy Ver

 

Küresel ısınmanın, çevre kirliliğinin ve obezitenin hiç olmadığı kadar ciddi boyutlara ulaştığı bir dönemde yaşıyoruz. Her sene Nisan ayının 22. gününde kutlanan Dünya Günü de doğaya, çevre temizliğine ve sağlığımıza dikkat etmemizi hatırlatan, özel ve önemli bir gün. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple, bu özel günde hem kullanıcılarını eğlendiren hem de Dünya Günü'nün kutlanma amacına dikkat çeken bir faaliyet hazırladı.

Apple, akıllı saati Apple Watch’a sahip olan kişilere tam anlamıyla meydan okudu ve onlara tamamlamaları gereken bir görev verdi. Apple Watch sahipleri, Apple’ın verdiği ödüllü görevi tamamlamak için dışarı çıkmalı ve en az 30 dakika boyunca spor (koşma, yürüme, bisiklet sürme, tekerlekli sandalyeyle yol katetme veya yüzme) yapmalılar. Bu görevi başarıyla tamamlayabilen kişilere iMessage’da kullanabilecekleri stickerlar ve özel başarımlar verilecek.

Apple somut adımlar da atıyor

Apple, Dünya Günü’nü kutlamak adına müşterilerini spor yapmaya teşvik etmekten çok daha fazlasını da yapıyor. Şirket, her geçen gün etkisini daha da artıran küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla birçok fırsatı değerlendiriyor ve ürünlerinde doğaya zarar vermeyen maddeler kullanmaya çalışıyor. Apple’ın yeni kampüsünün devasa bir yeşil alan olması ve şirketin tüm faaliyetlerinin (buna Apple’ın ofisleri, mağazaları, dağıtım noktaları ve daha fazlası da dahil) yüzde 96’sını yenilenebilir enerjiyle gerçekleştirmesi de Apple’ın çevre için yaptığı şeylere örnek olarak gösterilebilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim