Anlık Bildirim

Apple, Faceshift şirketini satın aldığını onayladı

Teknoloji devi Apple, aktif olarak kullanılması halinde çok ilginç olanakların kapısı aralayabilecek teknolojiler üzerinde çalışan Faceshift şirketini satın aldığını onayladı.
Oldukça yüksek miktardaki maddi varlığıyla ihtiyaçları doğrultusunda satın alımlar gerçekleştiren teknoloji devi Apple, bu sefer gerçek zamanlı hareket yakalama konusunda uzman Faceshift şirketini bünyesine kattı.
İlk olarak geçtiğimiz Ağustos ayında ortaya çıkan ancak şimdi kesinleşen bu gelişmeye göre Faceshift artık çalışmalarına Apple bünyesinde devam edecek. Şimdiye kadar daha çok oyun ve animasyon stüdyoları için üç boyutlu yüz yakalama teknolojileri geliştiren şirket, aynı zamanda video sohbetler sırasında kişileri istedikleri avatara çevirme gibi tüketiciye yönelik çalışmalar içerisinde de bulunmuş.
Apple tarafından yeni alınan kişilerle beraber İsviçre de teknoloji geliştirmeyi sürdürdüğü belirtilen Faceshift'in Apple yapacağı katkı ise şimdilik ön görülemiyor. Ancak gerçek zamanlı yüz algılama teknolojisinin Apple tarafından oyun ve sohbet süreçlerinde kullanılabileceği, bir ihtimal de teknolojinin kişiye özel yüz hareketleriyle şifre girme veya ödeme yapma gibi konularda görev yapabileceği yapılan tahminler arasında yer alıyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim