Anlık Bildirim

Apple giyilebilir teknoloji pazarında Fitbit ve Xiaomi'yi geçti

IDC'nin paylaştığı son rakamlar Apple'ın giyilebilir teknoloji pazarında Fitbit ve Xiaomi'yi geride bırakarak %20'lik bir pazar payına sahip olduğunu ortaya koyuyor.
Fitbit'in yıllardır giyilebilir teknoloji sektöründe olduğunu, Xiaomi'nin ise son derece uygun fiyatlı aktivite takip ürünleri sattığını göz önüne aldığımızda Fitbit ve Xiaomi'nin giyilebilir pazarda en üst sıralarda yer alması pek de şaşırtıcı değil.
Bununla birlikte, IDC'nin en son verilerine göre, Apple ikisini birden geride bırakmış gibi görünüyor. Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi Apple, Fitbit ve Xiaomi'yi 2017'nin 4. çeyreğinde geçmeyi başarmış durumda. Şirketin pazar payı 3. çeyrekte ani ve keskin bir düşüş yaşasa da sonrasında durumu toparlayarak zirveye çıktığını görüyoruz.

Fitbit pazar payını geri alabilir

IDC'nin rakamlarının doğru olduğunu varsaydığımızda, Apple'ın artık giyilebilir ürün pazarının %20'sinden fazlasına hükmettiği sonucuna varıyoruz. Yani Huawei ve Garmin'in toplamından daha fazla biz pazar payına sahip olduğunu söyleyebiliriz.
Elbette Apple'ın momentumunu koruyup koruyamayacağını bilemiyoruz ayrıca Fitbit'in yeni tasarım ve daha ucuz bir fiyat etiketine sahip yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığını da unutmamak gerek. Dolayısıyla Fitbit'in pazar payını geri kazanması sürpriz olmayacak.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim