Anlık Bildirim

Enerji tasarrufunu teşvik eden girişim, 81 dakikada 15 milyon dolarlık yatırım aldı

Blockchain ve yapay zeka temelli enerji çözümleri sunan Energi Mine şirketinin gerçekleştirdiği ICO sadece 81 dakika içinde 15 milyon dolar değerinde finansmana ulaştı.

Enerji tasarrufunu teşvik eden girişim, 81 dakikada 15 milyon dolarlık yatırım aldı
 

Yatırımcıların kripto paralar ile akıllı sözleşmeler aracılığıyla projelere ve girişimlere yatırım yapmasına olanak sağlayan ICO'larda son dönemde enerji temelli girişimler revaçta. Blockchain teknolojisi ile yeşil enerjiyi bir araya getiren SunContract, 2 milyon dolarlık yatırım alırken geçtiğimiz günlerde ICO sürecini tamamlayan WePower ise toplamda 40 milyon dolarlık yatırıma ulaşmıştı. Blockchain ve yapay zeka odaklı enerji çözümleri geliştiren Energi Mine şirketi de 1 Şubat tarihinde ICO sürecini tamamladı. 81 dakikalık süre zarfında yatırımcılardan 15 milyon dolarlık yatırım alan Energi Mine, enerji odaklı diğer projelerin aksine farklı bir konuyu ele alıyor.


Enerji tasarrufu ödüllendirilecek  

30'dan fazla ülkeden gelen yatırımcıların desteğiyle ICO sürecini tamamlayan Energi Mine, enerji tasarrufunu teşvik etmek amacıyla daha az enerji harcayacak kullanıcıları ödüllendirmek amacıyla yola çıkmış durumda. Müşterileri daha küçük enerji şebekeleri ile bir araya getiren bir platform oluşturmayı planlayan Manchester merkezli şirketi farklı kılan detay, bu platformda yer alan kullanıcıların yeşil enerjiye geçtikçe veya elektrik faturalarında tasarrufa gittikçe ödüllendirilecek olması. Şirketin planına göre kullanıcılar, ETK jetonlarıyla ödüllendirilecek ve her biri nakdi değere sahip olan bu jetonlar ile faturalarını da ödeyebilecek.


ICO'ya küresel çapta şaşırtıcı bir ilgi olduğunu belirten Energi Mine kurucusu ve CEO'su Omar Rahim, ''Yatırımcılar, durgun enerji pazarını Blockchain teknolojisi ile yeniden canlandırma vizyonumuzu satın aldı.'' diyerek 2 trilyon dolarlık küresel enerji pazarına hareketlilik getireceklerini belirtti. Tabi Energi Mine amacına ne ölçüde ulaşacak bilinmez ancak enerji sektöründe Blockchain tabanlı uygulamaların ve kripto para temelli ödeme yöntemlerinin artması sektörün farklı bir doğrultuda ilerleyebileceğinin sinyallerini veriyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim