Anlık Bildirim

Nintendo, mobil oyun sektörünün önemli isimlerinden DeNA ile işbirliğine gitti

 
Nintendo, mobil oyun sektörünün önemli isimlerinden DeNA ile işbirliğine gitti
Oyun sektörüne farklı renkler katmayı başaran firmalardan biri olan Nintendo, kendi gibi bir Japon girişimi olan DeNA ile işbirliğine gittiğini açıkladı. Ayrıca, Nintendo'nun açıklamaları arasında "NX" kod adını taşıyan yeni bir şeyin ve yeni üyelik sisteminin de sinyalleri verildi.

Söz konusu işbirliği kapsamında Nintendo'nun tüm markaları ve ikonik karakterleri DeNA tarafında-n mobil oyuncularla buluşturulabilecek. Ancak, bunlar daha önce Nintendo platformları üzerinde boy gösteren oyunların portları olmayacak. Böylece hem özel oyunlar için Nintendo'nun platformlarını tercih edenler hem de mobil oyuncular bu işbirliğine iyimser bir şekilde yaklaşabilecek.
Nintendo, mobil oyun sektörünün önemli isimlerinden DeNA ile işbirliğine gitti
 
Nintendo'nun dillendirdiği NX'e değinecek olursak, henüz tam olarak ne olduğu bilinmeyen bu şey 2016 yılında yeni üyelik sistemiyle birlikte duyurulacak. NX’in bel kemiğini oluşturacağı söylenen yeni üyelik sisteminin Wii U, Nintendo 3DS, masaüstü ve mobil platformlarda da önemli bir rol oynayacağı belirtiliyor.

Mobil oyun sektörü için önemli bir gelişme olan bu işbirliğinin ne gibi sonuçlar doğuracağını, NX'in ve yeni üyelik sisteminin neleri değiştireceğini ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz. Bu arada DeNA'nın free to play yapıyı benimsemiş bir firma olduğunu da belirtelim. 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim