Anlık Bildirim

AirPods'lar kullandığınız kulaklık uçlarına göre sesi otomatik olarak ayarlayabilecekler

Teknoloji devi Apple, AirPods'larda kullanılan farklı kulaklık ucu veya süngerine göre ses seviyesinin otomatik olarak ayarlanabilmesine olanak tanıyan bir teknolojinin patentini aldı.
Oy Ver

AirPods'lar kullandığınız kulaklık uçlarına göre sesi otomatik olarak ayarlayabilecekler Tam Boyutta Gör

Apple, yeni bir patent başvurusuna göre kulaklıkların kullanıcı deneyimlerini artırmayı amaçlıyor. Şirket, AirPods Pro ve AirPods Max cihazlarının farklı kulaklık uçlarını veya kulak üstü kulaklık süngerlerini tanımlayıp sesi buna göre ayarlayabilmesini istiyor.

Farklı kulaklık uçları ve süngerleri için değişken ses seviyeleri

Apple'ın AirPods'larla alakalı patentinin açıklamasında: "Örneğin, bir ekolayzer ayarı kimlik verilerine bağlı olarak seçilebilir veya değiştirilebilir. İşitme koruma ayarları, örneğin kulaklığın hoparlör sesini sınırlamak, kulaklık için aktif bir gürültü giderme profilini değiştirmek ve benzeri dahil olmak üzere değiştirilebilir." ifadeleri yer alıyor.

AirPods'lar kullandığınız kulaklık uçlarına göre sesi otomatik olarak ayarlayabilecekler Tam Boyutta Gör

Patent, farklı kulaklık uçları ve kulaklık süngerleri için bir etiket sisteminden bahsediyor. Cihaz üzerinde bulunan özel bir etiket sensörü bu etiketleri okuyabilir ve kulaklığın ses ayarlarını değiştirebilir. Bu sayede kullanıcılar, ses seviyesindeki ani değişimden kendilerini koruyabilecekler.

Apple, bu etiketleri pasif hale getirmenin, başka bir deyişle güç gerektirmemesinin farklı yollarını arıyor. Olası bir çözüm olarak, NFC etiketleri veya bir tür minyatür RFID etiketleri kullanmak gösteriliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim