Anlık Bildirim

Google, iki adımlı doğrulamayı varsayılan olarak sunacak

Dünya Şifre Günü kapsamında paylaştığı gönderi ile Google, yakında iki adımlı doğrulamayı isteğe bağlı olarak değil varsayılan olarak sunmaya başlayacak.

Arama devi Google, Dünya Şifre Günü için blog gönderisiyle yaklaşan değişiklikle ilgili duyuruyu yaptı. İsteğe bağlı 2 faktörlü kimlik doğrulama ya da Google'ın deyimiyle iki adımlı doğrulama artık varsayılan olarak sunulacak.

'Şifreler geçmişte kalacak'

Google, hesabı doğru şekilde ayarlandığı sürece yakında herkes için 2 adımlı doğrulamayı otomatik olarak açmaya başlayacağını söylüyor ve kullanıcıların hesaplarının uyumluluklarını Güvenlik Kontrolü ile yapabileceklerini belirtiyor. Şirket, iki adımlı doğrulamaya kaydolan kişilerden,  oturum açtıklarında telefonlarında bir Google istemi aracılığıyla basit bir dokunuşla gerçekten onlar olduklarını doğrulamalarını istiyor .

Blog gönderisinde Google: "Farkında olmayabilirsiniz ancak şifreler çevrimiçi güvenliğiniz için en büyük tehdittir. Çalmaları kolaydır, hatırlamaları zordur ve bunları yönetmek sıkıcıdır. Birçok kişi bir parolanın olabildiğince uzun ve karmaşık olması gerektiğine inanır ancak çoğu durumda bu aslında güvenlik riskini artırabilir. Karmaşık parolalar, kullanıcıları bunları birden fazla hesap için kullanmaya teşvik eder; bu da herhangi birinin düşmesi durumunda tüm bu hesapları savunmasız hale getiriyor." ifadelerine yer verdi.

İki adımlı doğrulamanın varsayılan olarak ne zaman sunulacağına dair kesin tarih vermeyen şirket, çalınan şifrelerin bir gün geçmişte kalacağını çünkü şifrelerin hayatımızdan çıkacağını umuyor.

Kaynakça https://www.theverge.com/2021/5/6/22422778/google-accounts-enabling-two-step-verification-default https://www.blog.google/technology/safety-security/a-simpler-and-safer-future-without-passwords/ Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim