Anlık Bildirim

Samsung, Pfizer'ın Covid-19 aşılarını üretebilir

BM Genel Kurulu'na katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Güney Kore Devlet Başkanı, Pfizer CEO'su ile görüşecek. Toplantının konusu Samsung'un Kore'de Covid-19 aşı üretimine başlaması

Samsung, Pfizer'ın Covid-19 aşılarını üretebilir Tam Boyutta Gör

Samsung Group'un biyoteknoloji kolu Samsung Biologics, ilaç şirketi Pfizer'ın lisansı altında Covid-19 koronavirüs enfeksiyonuna karşı aşı üretmeye başlayabilir. Pfizer şu anda dünyadaki koronavirüs aşılarının ana tedarikçilerinden biri konumunda. Aşı, Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech ile işbirliği içinde geliştirildi ve Comirnaty ticari markası altında dağıtıldı.

Bu yılın başlarında, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ve ABD Başkanı Joe Biden, iki ülke arasında ortak aşı geliştirme konusunda bir anlaşmaya varmıştı. Anlaşmanın detayları bu hafta açıklanacak. Ancak Güney Kore'nin, ülkenin Asya'daki en büyük aşı geliştirme ve üretim merkezi haline gelmesine yardımcı olacak 2 milyar dolarlık bir yatırım alacağı biliniyor.

Samsung, Pfizer'ın Covid-19 aşılarını üretebilir Tam Boyutta Gör

Pfizer CEO'su ile görüşecek

Moon Jae-in şu anda BM Genel Kurulu'na katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'nde. Gelen bilgilere göre Güney Kore Devlet Başkanı bu ziyaretinde Pfizer CEO'su Albert Bourla ile görüşmeyi planlıyor. Güney Kore'deki aşı üretimini Samsung Biologics üstlenecek.

Samsung, Pfizer'ın Covid-19 aşılarını üretebilir Tam Boyutta Gör

Kore ekonomisinde önemli bir rol oynayan Samsung'un biyoteknoloji kolu, Oxford Üniversitesi ve İngiliz-İsveç ortaklığındaki ilaç şirketi AstraZeneca'nın teknolojisini kullanarak hali hazırda AstraZeneca-SKBio aşılarının üretimiyle uğraşan bir başka Koreli şirket olan SK Bioscience Co ile iş birliği yapacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim