Anlık Bildirim

Tesla üretim merkezi gençlerle eğitim programı yapıyor

Teksas Eyaleti'nin Austin şehrinde kuruluyor olan yeni Tesla üretim merkezi yerel halkla ilişkiye girmek için, şehirdeki gençlerle beraber 14 haftalık bir eğitim programı düzenliyor.

Tesla üretim merkezi gençlerle eğitim programı yapıyor

Austin Community College (ACC) ve Tesla, öğrencilere Tesla'da üretim kariyeri için uygulamalı öğrenme deneyimleri sağlayacak 14 haftalık yeni bir yoğun eğitim programı başlattı. ACC'deki yeni Tesla START Üretim Programı, ülkede türünün ilk örneğidir. 

Grup içi çalışma, uygulamalı laboratuvarlar ve insanların kendi hızında çalışmalarının esnekliğinin bir kombinasyonunu oluşturacak bu çalışmada öğrenciler Tesla ürünleri ve hizmetleri konusunda ayrıntılı bilgi edinmesinin yanında sertifikalar da kazanacaklar. Tesla markasının buradaki öncelikli meselelerinden birisi toplum tabanına ulaşmak esasen. Halkın gövdesindeki genç insanlarla bir araya gelerek hem marka değerinde iyi bir imaj oluşturuyor hem de gerçekten ilerleyen yıllarda bu gençlerden iyi olanları bünyesine katma ihtimali oluşturuyor. 

Bu durum hem henüz mesleki olarak tam bir tercih yapmamış gençlerin kariyeri için, hem de işgücü altyapısını oluşturmak için Tesla'ya çıkar sağlayacaktır. Öte yandan dediğimiz gibi Tesla üretim tesislerinin bulunduğu yerdeki insanlarla etkileşimde bulunmayı önemli görüyor. Austin Tesla Kulübü Başkan Yardımcısı Anuarbek Imanbaev yapılan bu tarz girişimlerle beraber Tesla markasının yerel topluluklarla etkileşime girme sözünü yerine getirdiğini söylüyor. Imanbaev'e göre Tesla bir yerelde kurulduğunda birçok insan onun da Google, Facebook ve diğer teknoloji şirketleri gibi izole bir yapıya sahip olacağını düşünmüştü. Ama Tesla bu düşüncenin üstesinden geldi. Imabaev aynı zamanda şu an Tesla'nın yerel halka iş sunmaya başladığını da ekliyor. 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim