Anlık Bildirim

Analiz : App Store'da yüzde 83 oranında zombi uygulama var

Analiz : App Store'da yüzde 83 oranında zombi uygulama var

Toplamda 1.42 milyon uygulama sayısına ulaşan App Store gelir açısından da Android platformundan oldukça önde. Ancak zombi uygulama problemi platformun yakasını bırakmıyor. 

Kullanıcılar genelde ilk 24 saatten sonra uygulamalara olan ilgilerini kaybediyor. Birkaç gün sonra ise hiç ilgilenmemeye başlıyor. Bu nedenle mağazada ilk gün ilgi gören uygulamalar birkaç gün sonra yerinde saymaya başlıyor ve listelerden düşüyor. Ayrıca aramalarda da görünmemeye başlıyor. 

Yapılan analize göre App Store'da zombi uygulama oranı yüzde 83'e yükseldi. Geçen yıl Ocak ayında bu oran yüzde 74'tü. Rakam olarak ise yaklaşık olarak 1.13 milyon uygulamanın zombi statüsünde olduğu belirtiliyor. 

Bir kategoride ne kadar az uygulama varsa listede yer alma şansı o kadar artıyor ve zombi uygulamaların sayısı da azalıyor. Mağazada Hava Durumu kategorisi en az zombi uygulamasını barındırırken, Oyunlar ise en fazla zombi barındıran kategori olarak öne çıkıyor. Ülke mağazası olarak ise Almanya ve Çin birinci sırada. 

Analizde geliştiricilerin uygulamalarını ön plana çıkarma konusunda çeşitli teknikler geliştirmesinin gerekliliğine vurgu yapılıyor. Aksi takdirde zombi uygulama sayısında artışın devam edeceği belirtiliyor. 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim