Anlık Bildirim


Apple, Haziran ayında düzenlenen geliştiriciler konferansında AppStore’da artık reklam göstermeye de başlayacaklarını anlatmıştı. Bu sayede yeni çıkan uygulamaların daha çabuk keşfedilmesine zemin hazırlamayı amaçlayan Apple, sonunda alt yapı çalışmalarını tamamladı ve ilk reklamları göstermeye başladı.

Şimdilik sadece ABD içinde yaşayan veya bir başka deyişle bölge ayarlarında ABD’yi seçen kullanıcılara gösterilecek olan reklamlar, ilk etapta yalnızca popüler aramalarda çıkacak. Bu bölgedeki kullanıcıların yapmış olduğu popüler arama sonuçları içinde çıkan reklamlar, taxi, calendar, to do list gibi arama sorgularının sonuç sayfalarında görülmeye başlandı.

 

Apple'dan 100 Dolar Hediye Kredi 

Apple’ın sıkı bir denetim içinde yürüteceği AppStore reklamlarında her geliştiriciye reklamlarını gösterme garantisi de vermiyor. Kötü niyetli reklam çalışmaları fark edildiği takdirde engellenecek. Apple sistemi büyük ya da küçük demeden tüm geliştiricilere açmış durumda. An itibariyle kayıt olan geliştiriciler ücretsiz olarak 100 Dolar’lık kredi de kazanmış oluyor. Bu arada Apple Geliştiricisi olarak mağazalarda uygulama yayınlamanın maliyetinin de yıllık 100 Dolar olduğunu belirtelim.

Bu yapı özellikle rekabetin yoğun olduğu ve geliştiricinin kullanıcılara bir hizmet satarak para kazandığı alanlarda kıyasıya bir mücadeleye yol açacaktır. Örneğin ülkemizde bitaksi son derece popüler ancak Uber da önemli yatırımlar yapıyor. Taksi aramaları sayfasında birtaksi’yi arayan kullanıcıların tepede Uber’ı görmesi epey ilginç olacaktır.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim