Anlık Bildirim

Apple artırılmış gerçeklik başlığı geliştiren Vrvana'yı satın aldı

Apple, Totem isimli artırılmış gerçeklik (AR) başlığının geliştiricisi Vrvana'yı satın aldı. Teknoloji devi kendi AR başlığını piyasaya sürebilmek için bu şirketin teknolojilerinden faydalanacak.
Oy Ver
Apple'ın artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisine olan ilgisi artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Şirket uzun zamandır bu teknolojinin kullanışlı olduğundan bahsediyor, öyle ki bu durum Apple'ın kendi AR başlığı üzerinde çalıştığı yönünde söylentilerin bile ortaya çıkmasına neden oldu.
Apple resmi olarak planlarını doğrulamasa da yaptığı hamleler artırılmış gerçeklik teknolojisi konusundaki isteğini ele veriyor. TechCrunch tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, AR başlıklar konusunda uzmanlaşmış Kanada merkezli bir şirket satın aldı. Vrvana adındaki şirketin görünüşe bakılırsa çok sayıda olumlu eleştiri almış ancak sonuç olarak sevkiyatı gerçekleştirilmemiş “Totem” isimli bir AR başlığı var. Anlaşmanın 30 milyon dolarlık bir bedel karşılığında gerçekleştiği belirtiliyor.

Apple'ın AR başlığı 2019 veya 2020'de hazır olacak

Apple'ın Vrvana ile ne yapmayı planladığı henüz netleşmiş değil ancak satın alınan şirketin artırılmış gerçeklik başlığı konusunda uzmanlaşmış olduğu düşünüldüğünde bunu tahmin etmek çok zor olmasa gerek. Cupertino merkezli şirket kendi AR başlığını geliştirmek için Vrvana'nın teknolojisinden faydalanmayı düşünüyor. Konuyla ilgili son söylentiler Apple'ın artırılmış gerçeklik başlığının 2019 veya 2020 yılında piyasaya sürülebileceğini ortaya koymuştu. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim