Anlık Bildirim

Apple kodlama eğitimini ABD dışına taşıyor

Everyone Can Code adıyla üniversite öğrencilerine Swift kodlama dilini öğretmeyi amaçlayan Apple’ın gelişmiş eğitim programı ABD sınırlarının dışına çıkıyor.
Oy Ver

Apple’ın özellikle eğitim çağında olan kullanıcılara yönelik olarak düzenlediği global eğitim etkinlikleri takdir topluyor. Ülkemizde dahil pek çok ülkede çocuklara yönelik yaz döneminde kamplar, kış döneminde atölyeler düzenleyen firma, şimdi önemli bir adım atıyor.

Uluslar arası
 

Yılın başlarında ABD çapındaki belli başlı üniversitelerde kodlamaya yönelik yoğun eğitim programlarına başlayan Apple, şimdi bu eğitimleri ülke dışındaki üniversitelere taşıyor.

Everyone Can Code adındaki bu girişim Swift üzerinden uygulama kodlamayı bir yıl boyunca öğrencilere anlatıyor. Apple mühendisleri ve eğitimcileri tarafından hazırlanan paket program ABD’de büyük ilgi görüyor. Ayrıca müfredat olarak da ilk, orta ve lise seviyesinde okullara gönderiliyor.

Yeni hamle ile global olarak 20 üniversite bu eğitimi vermeye başlayacak. Avusturalya’da RMIT, Danimarka’da Mercantec, Hollanda’da Hogeschool van Arnhem en Nijmegen, Yeni Zelanda’da Unitec Institute of Technology, İngiltere’de Plymouth University bu kurumlar arasında. Gelecek yıl daha fazla kurum programa eklenecek.

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim