Anlık Bildirim

MWC 2015 : Freescale sürücüsüz araçlara yönelik 4 çekirdekli bir işlemci geliştiriyor

MWC 2015 : Freescale sürücüsüz araçlara yönelik 4 çekirdekli bir işlemci geliştiriyor

Google, Volvo gibi firmaların sürücüsüz araç konusundaki çalışmaları hızlanarak devam ederken, bu araçlara güç verecek bileşenler konusunda da önemli gelişmeler yaşanıyor. Yonga tasarımcısı Freescale, sürücüsüz araçlara yönelik bir işlemci geliştirdiğini duyurdu.
S32V Vision Processor adındaki işlemci sürücüsüz araçlarda öne çıkan güvenlik, güvenilirlik ve emniyet konularında çeşitli özellikler sunuyor. ARM tabanlı 4 adet çekirdek barındıran işlemci pek çok sensörerden gelen verileri işlerken, ön kameradan gelen yaya görüntülerini de yeni nesil CogniVue görüntü işlemcisi yardımıyla işliyor. Böylece aracın sürüş halinde önüne çıkan yayaları algılaması ve tanımlaması da hızlı bir şekilde yapılıyor.
Kablosuz bağlantılar esnasında da herhangi bir saldırı girişimine karşı çeşitli güvenlik katmanları sunan S32V Vision Processor, Temmuz ayında deneme sürecine başlayacak. Ancak piyasaya çıkmasının 2017 yılına kadar sarkabileceği ifade ediliyor.
Freescale önemli yatırımlar yapsa da sektörde Nvidia gibi ciddi rakipler yer alıyor. Bu bakımdan işlemcilerin sürüş güvenliğine yönelik sunduğu fonksiyonlar ve hız rekabette belirleyici olacaktır.


Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim