Anlık Bildirim

Toshiba, Tayvan'da ana akım dizüstü pazarından çekildi

Bilgisayar pazarında son yıllarda yaşanan düşüşler üreticilerin de farklı çözümler geliştirmesine neden oluyor. Üreticiler pazarda oyun bilgisayarları ve kurumsal bilgisayarların ilgi görmesi nedeniyle bu alan yönelmiş durumda. 

Toshiba'nın Tayvan'daki dağıtıcısı Grainew, firmanın Asya, Latin Amerika ve Orta Avrupa'da ağırlığını ana akım dizüstü pazarından kurumsal pazara kaydırmayı planladığını ve Tayvan'da da ana akım dizüstü satışlarını durdurduğunu açıkladı. 

Toshiba, Tayvan'da aylık 1000 adet üst seviye dizüstü modeli satışı gerçekleştiriyor. 2016 yılında ise yüzde 10-20 civarında bir artış bekleniyor. Aslında rakam bazında ana akım taraftaki satışların çok altında ancak kar marjı yüksek olduğu için kurumsal dizüstü modelleri firmaya iyi bir kar bırakıyor. Örneğin yeni duyurulan Toshiba Portege Z20t modeli 2600$ civarında bir fiyat etiketine sahip. 

Toshiba bununla birlikte Batı Avrupa, ABD ve Kanada'da ana akım dizüstü satışlarına ağırlık vermeye devam edecek çünkü bu bölgede satışlar tatmin edici seviyede devam ediyor ve firma modellerden iyi bir kar elde ediyor.  
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim