Anlık Bildirim

Apple, iPhone 12, iPhone 13 ve iPad Pro kameraları için teknoloji çalmakla suçlanıyor

Kanada merkezli teknoloji şirketi ImmerVision, Apple'ın iPhone 12, iPhone 13 ve iPad Pro kameralarında kendi teknolojilerini kullandığını iddia ediyor.          
1

Apple, iPhone kameraları için teknoloji çalmakla suçlanıyor Tam Boyutta Gör

Bir süre önce Apple, ImmerVision'ın geniş açılı kamera sistemi patent haklarını ihlal ettiği için dava edildi. Başlangıçta dava yalnızca iPhone 13 Pro ve Pro Max ile ilgiliydi, ancak şimdi ImmerVision, iPhone 12 ve iPhone 13 serisi tüm akıllı telefonların yanı sıra en yeni nesil iPad Pro'nun kameralarında kullanılan teknolojiler üzerindeki haklarını talep ediyor.

ImmerVision, 8 Aralık Çarşamba günü ABD Federal Mahkemesine, Apple'ın iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max, 13 ve 13 mini akıllı telefonların yanı sıra 2021 iPad Pro tabletleri için hassas hizmet bilgilerinin yanı sıra Immervision'ın ticari sırlarını kullanarak lensler oluşturduğunu ve Haziran 2014'te imzalanan şirketler arasındaki anlaşmanın şartlarını ihlal ettiğini iddia ederek ek bir şikayette bulundu.

Apple, iPhone kameraları için teknoloji çalmakla suçlanıyor Tam Boyutta Gör

ImmerVision'ın patenti 2005 yılına dayanıyor

Şirket, Apple'ın lens teknolojisinin izinsiz kullanımından elde edilen her türlü kârı tazmin etmesini ve ayrıca şirketlerin 2014'te imzaladığı bir anlaşmayla ilgili olarak patent ve gizlilik ihlali nedeniyle tazminat talep ediyor.

ImmerVision'ın patenti olan "Değişken çözünürlüklü dijital panoramik görüntü yakalama ve görüntüleme yöntemi" 2005 yılına dayanmakta. Şirkete göre Apple, 2020 yılında yasadışı olarak bu patentten yararlandı.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim