Anlık Bildirim

Chrome OS, dört haftalık güncelleme döngüsüne geçiyor

Google, Chrome tarayıcısında yapacağı gibi Chrome OS'u da dört haftalık güncelleme döngüsüne geçireceğini söyledi. Bu yılın son çeyreği ile birlikte yeni planlamaya geçilecek.

Chrome OS, dört haftalık güncelleme döngüsüne geçiyor Tam Boyutta Gör

Chrome tarayıcısını 4 haftalık bir döngü ile güncelleyeceğini duyuran Google artık Chrome OS'un da 2021 yılının dördüncü çeyreğinde yayınlanacak M96 sürümü ile dört haftalık güncelleme planına geçiş yapacağını duyurdu.

M96 sürümü ile geçilecek

Google, Chrome tarayıcısında 6 haftalık döngüler yerine bu yılın üçüncü çeyreğinde yayınlanacak Chrome 94 ile birlikte 4 haftalık döngülere geçeceğini duyurmuştu. Şirketten yapılan yeni bir açıklama ile Chrome OS'un da benzer bir döngüye geçeceği belirtildi.

Google'dan Marina Kazatcker: "Yeni özellikleri tüketicilere daha hızlı sunarken aynı zamanda Chrome OS'nin temel direklerine (güvenlik, kararlılık, hız ve basitlik) öncelik vermeye devam etmek için Chrome OS, 4. çeyrekte M96 ile başlayarak 4 haftalık kararlı bir kanala geçecek." ifadeleriyle şirketin yeni Chrome OS güncelleme planlarını açıkladı.

4 haftalık bir döngüye geçerken Chrome OS'un Chrome tarayıcısıyla uyumlu olarak güncelleme alması için M95 sürümü atlanılacak. Şirket, kurumsal ve eğitim amaçlı kullananlar için daha kolay yönetilebilir 6 aylık döngüye sahip yeni bir kanal sunmayı planlıyor.Google detayları ilerleyen günlerde açıklayacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim