Anlık Bildirim

iPhone 6 kullanıcısı, cihazının pili patladığı için Apple'a dava açtı

2019 yılında gerçekleşen olayda Robert Franklin isimli iPhone 6 kullanıcısı, cihazının pilinin patlaması ile yaralandığı ve olayın ardından hatalı ürün sebebiyle Apple'a sınıf davası açtı.

iPhone 6 kullanıcısı, cihazının pili patladığı için Apple'a dava açtı Tam Boyutta Gör

Ağustos 2019'da Teksas'ta yaşanan olayda bir iPhone 6 kullanıcısı, cihazının pilinin patlamasının ardından arızalı pilleri sattığı ve garanti vaatlerini yerine getirmediği iddialarıyla teknoloji devi Apple'a karşı sınıf davası açtı.

Apple'a tazminat davası

Dava dosyalarında yer alan bilgilere göre Robert Franklin isimli kullanıcı, iPhone 6'sında müzik dinlerken, çalan müziğin atlamaya başladığını fark ediyor ve kontrol etmek için iPhone'unu eline aldığında cihaz aniden patlıyor ve alev alıyor. Ardından yere düşen Franklin'in göz çevresinde ve bileklerinde yanıklar oluştuğu belirtiliyor.

Dava dosyasına göre tüketicilere iPhone 6'nın satışı sırasında açık bir garanti verildiği ve Apple'ın, iPhone 6'nın kusurlu olmayacağını, tasarım özelliklerini karşılayacağını ve kullanım amacına uygun olacağını garanti ettiği iddia ediliyor.

Franklin, iPhone'u değiştirme maliyetini ve yaraları için tıbbi tedaviyi içeren olay nedeniyle ekonomik kayıp yaşadığı bildirildi. Tazminat olarak Apple'dan, kendisi için 75 bin dolara ek olarak sınıf için 5 milyon dolardan fazla bir miktar talep ediyor.

Birkaç kişinin benzer problemlerden zarar gören birçok kişinin çıkarını temsil ettiği bir dava olan sınıf davasıyla Franklin, Teksas'ta yaşayan tüm arızalı pili olan iPhone 6 sahiplerini temsil etmek istiyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim