Anlık Bildirim

Koronavirüs testi yapan AI Resp uygulaması yayınlandı

Sberbank Yapay Zeka Laboratuvarı tarafından geliştirilen ve %82'lik bir doğruluk yüzdesi olduğu iddia edilen koronavirüs testi uygulaması, Android ve iOS platformları için kullanıma sunuldu.

Koronavirüs testi yapan AI Resp uygulaması yayınlandı Tam Boyutta Gör

Sberbank Yapay Zeka Laboratuvarı, Sberbank ekosisteminin bir üyesi olan SberMedII ile birlikte, kişinin nefes alma ve öksürme seslerini COVID-19'a özgü örneklerle bir dakika içinde analiz eden AI Resp uygulamasnıı geliştirdi. Uygulama, Google Play ve App Store'dan indirilebiliyor.

Bu uygulamanın temelini oluşturan AI modelinin, COVID-19 hastalarının 3.000'den fazla anonimleştirilmiş kaydı üzerinde eğitildi ve bugüne kadar %82 doğruluğa ulaştığı belirtiliyor.

Kullanıcı, örneğin kendini iyi hissetmeyeceği riskli bir bölgeyi ziyaret ettikten veya COVID-19 hastası olan biriyle temasa geçtikten sonra hizmeti kullanabilir. Uygulamanın düzgün çalışması için talimatlara göre ses kayıt tekniğini takip etmelisiniz. Aynı zamanda uygulamanın bir tanı testi olmadığını ve klasik laboratuvar testlerinin yerini alamayacağını söylemek de önemli. Bu nedenle COVID-19 semptomları ortaya çıkarsa bir doktora danışmanız gerektiğini unutmayın.

Koronavirüs testi yapan AI Resp uygulaması yayınlandı

Test 3 adımda gerçekleşiyor:

1- Telefonu yüzünüzden 20-30 cm uzakta tutun, zamanlayıcı çalışırken birkaç kez öksürün.
2- Telefonu yüzünüzden 20-30 cm uzakta tutun, zamanlayıcı çalışırken yüksek sesle nefes alın ve nefes verin.
3- Telefonu yüzünüzden 20-30 cm uzakta tutun, girişe tıklayın ve önerilen ifadeyi söyleyin.

Sberbank, Google ve Apple uygulama mağazalarının, uygulamaların adında, simgesinde ve açıklamasında COVID-19'dan bahseden geliştiricilere kısıtlamalar getirdiğini, bu nedenle AI Resp arayüzünün genel olarak solunum hastalıklarıyla ilgilendiğini belirtiyor. Ancak, modelin COVID-19'lu hastaların nefes alma ve öksürük örnekleri üzerinde eğitildiği ve bu özel hastalığın karakteristik özelliklerini belirlemek için tasarlandığını da belirtelim.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ai.sbermed.cough

https://apps.apple.com/ru/app/respiratoryai/id1552697476

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim