Anlık Bildirim

Microsoft, AMD’nin sistemleri çökerten sürücüsünü geri çekti

Kullanıcıların çökme sorunlarıyla karşılaşmasına neden olan AMD sürücüsü hızla Windows Güncelleme listesinden kaldırıldı. SCSI sürücüsü kurulu sistemlerde mavi ekran sorunları yaşanıyor.

Microsoft, AMD’nin sistemleri çökerten sürücüsünü geri çekti Tam Boyutta Gör

Kullanıcıların geri bildirimlerine göre AMD’nin son SCSI daptörü sürücüsü kurulan sistemlerde çökme sorunlarıne neden oluyor.

AMD'nin sistemleri çökerten sürücüsü

Windows Update aracılığıyla dağıtılan V9.3.0.221 sürüm numaralı sürücü AMD sistemlerde mavi ekran hatasıyla karşılaşılmasına neden oluyor. Eğer Windows Update listesinde bekleyenler listesinde bu sürümlü yamayı görürseniz şimdilik ertelemenizde fayda var.

INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE mesajıyla karşılaşan kullanıcılar soluğu Microsoft’un forumunda ve AMD’nin subreddit’inde almış durumda. Henüz resmi ağızdan doğrulanmasa da bir Microsoft çalışanı yamanın geri çekildiğini doğrulamış.

Microsoft, AMD’nin sistemleri çökerten sürücüsünü geri çekti Tam Boyutta Gör

Sorundan şikayetçi kullanıcıların geneline bakıldığında temel olarak Gigabyte anakart sahiplerinin çökmeyle karşılaştığı görülüyor.

Günümüzde yaşamını SAS şeklinde sürdüren SCSİ standartı daha çok kurumsal kanatta kendisine yer bulmuştu. SATA’nın temel aldığı IDE’nın half duplex yapısının aksine SCSİ standartı full duplex temelli işleyişi sayesinde aynı anda veri alınıp gönderilmesine imkan tanıyordu.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim