TÜVASAŞ tarafından üretilen yüzde 100 elektrikli trenin test tarihi belli oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, elektrikli trenin 29 Mayıs’ta raylara indirilip test edilmeye başlanacağını duyurdu.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) ziyaretinde yaptığı açıklama ile milli elektrikli tren setinin test tarihi ile ilgili olarak şu sözleri söyledi.
"Milli trenlerimizin, saatte 160 kilometre hız yapabilen trenlerimizin çok yakında testleri başlayacak ve vatandaşlarımız bunu kullanmaya başlayacak. 3 tren seti, 29 Mayıs'ta raylara indirilip test edilmeye başlanacak. Testlere göre eylül ayında bu trenler vatandaşlarımızca kullanılmaya başlanacak."
TÜVASAŞ tarafından tasarlanıp geliştirilen Milli Elektrikli Tren Seti şehirler arası seyahate uygun olarak 5 araçlı set halinde üretiliyor. 160 km/s hıza sahip. Milli Elektrikli Tren Seti’nin 2023 yılından itibaren Avrupa Birliği ülkelerine ihraç edilmesi hedefleniyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
![Profil resmi](https://www.donanimhaber.com/images/upfiles/1615937/f6cd3016-c780-429c-adf4-3d9f5892db14.gif)
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü
GENEL İSTATİSTİKLER
4933 kez okundu.
22 kişi, toplam 23 yorum yazdı.
HABERİN ETİKETLERİ
milli elektrikli tren, elektrikli tren ve