Anlık Bildirim

NASA, Perseverance gezgininin Mars yolculuğunu izleyebileceğiniz bir uygulama yayınladı

NASA, Mars'ta yaşam izleri arayacak Perseverance gezgininin Kızıl Gezegen'e doğru olan yolculuğunu gerçek zamanlı takip etmemizi sağlayan bir uygulama yayınladı.

NASA, Perseverance gezgininin Mars yolculuğunu izleyebileceğiniz bir uygulama yayınladı Tam Boyutta Gör

NASA, “Mars’ta yaşam var mıydı?” sorusuna cevap aramak üzere 30 Temmuz’da Kızıl Gezegen’e gönderilen Perseverance (Azim) gezgininin yolculuğunu gerçek zamanlı takip edebileceğimiz bir uygulama yayınladı.

“Gözler Güneş Sistemi’nin Üzerinde” adı verilen uygulama, Perseverance gezgininin 18 Şubat 2021 tarihinde Jezero Krateri’ne inmesiyle son bulacak uzay yolculuğunu gerçek verilerle izlememizi sağlıyor.  Perseverance’ın iniş yapacağı 49 kilometre genişliğindeki Jezero Krateri’nin milyarlarca yıl önce dev bir göle ev sahipliği yaptığı bilindiği için yaşam izleri aramak için oldukça uygun bir aday olarak değerlendiriliyor.

NASA, Perseverance gezgininin Mars yolculuğunu izleyebileceğiniz bir uygulama yayınladı Tam Boyutta Gör

Perseverance ekibinin ulaştığı uçuş verilerinin birebir yansıtıldığı uygulamada sadece gezginle ilgili veriler sunulmuyor. Oldukça kapsamlı fakat sade bir şekilde hazırlanan uygulamada Güneş Sistemini ve ötesini keşfe çıkan diğer uzay araçları ile Güneş Sistemi’nde bulunan gezegen, cüce gezegen ve kuyruklu yıldız gibi diğer gök cisimleri ile ilgili bilgiler sunuluyor.

Gözler Güneş Sistemi’nin Üzerinde uygulamasına göz atmak isterseniz buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim