Anlık Bildirim

Roche, sağlık teknolojileri odaklı dijital çözümler sunan HealthCare Lab'i hayata geçirdi

Roche, sağlık teknolojileri odaklı dijital çözümler sunan startup’lara yönelik HealthCare Lab hızlandırma programını hayata geçirdi.                                  

Roche HealthCare Lab'i hayata geçirdi Tam Boyutta Gör

İsviçre kökenli çokuluslu ilaç firması Roche, sağlık sektörü için güzel bir projeye imza attı. Geçtiğimiz saatlerde de bu projeye dair detayları paylaştı.

Roche, HealthCare Lab'i hayata geçirdi

Roche tarafından oluşturulan ve Avrupa’nın en büyük sağlık inovasyon partnerlerinden Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT Health) iş birliği ile hazırlanan HealthCare Lab hızlandırma programı bu yıl Türkiye'nin de dahil olduğu 16 ülkeyi kapsıyor. 2014 yılında kurulan Türkiye Girişimcilik Vakfı ise programın Türkiye’deki partneri oldu. 

Bu program dahilinde 30'dan fazla işinde uzman kişiler, startup'lara fikirlerini geliştirme ve aktarma konusunda destek sağlayacak. Son olarak startup’lar bu program aracılığıyla Avrupa çapında potansiyel müşteri ve yatırımcılara erişim sağlayabilecek. Programın ardından, en iyi performansı sergileyen girişimler, işlerini sektör liderleriyle iş birliği halinde geliştirmeye davet edecek. Peki bu programa nasıl başvuruluyor?

HealthCare Lab hızlandırma programına nasıl başvurulur?

  • HealthCare Lab’e katılmak isteyen startuplar  healthcarelab.eu adresinden programa başvuruda bulunabiliyor. 
  • En az iki kişilik bir ekibi, fonksiyonel bir çözüm prototipi ve 5M Avro'ya kadar fonu olan, Avrupa ve Türkiye'de menşeli tüm girişimler programa katılabiliyor. 
  • HealthCare Lab uzmanları, aralık ayının başlarında gerçekleştirilecek olan seçim ve eğitim programı kapsamında, Ocak 2022 tarihinde başlayacak olan hızlandırma programına katılacak 9 startup’ı belirleyecek.  
  • Üç aylık program süresince, seçilen startup'lar, Roche, EIT Health ve mentorlardan oluşan uluslararası ağın desteği ile projelerini geliştirme fırsatı yakalayacak. 
  • Program kapsamında atölyeler, birebir mentorluk çalışmaları ve özel koçluk oturumlarının yanında ağ oluşturma ve eşleştirme etkinlikleri de düzenlenecek. Healthcare Lab, Nisan 2022 tarihinde düzenlenecek bir Demo Günü ve belirlenen 3 kategoriden birer kazananın seçilmesiyle sonlanacak ve kazanan 3 startup’a 10.000’er Avro hibe desteği verilecek.
  • Program katılımcısı startup'lar, HealthCare Lab’in bir parçası olmak için üç kategoriden birini seçip başvuru yapabilecek.

Ele alınacak ilk konu sağlıkta veri yönetimi oalcak. Bu konu kapsamında halihazırda parçalı bir yapıda bulunan sağlık hizmeti verileriyle ilgili sorunların üstesinden gelmek ve çoklu kaynaklardan sağlık hizmeti verilerini toplamak için dijital çözümler üretip kanıta dayalı, sağlıklı karar verme süreçlerine yönelik içgörüler elde edilmesi hedefleniyor.

Sağlık alanında ele alınan bir diğer zorluk “Daha iyi sağlık sonuçları sunmak üzere kronik hastalıklara yönelik ortak, daha hızlı ve zamanında bir tanı konulmasını nasıl sağlayabiliriz?” sorusuna odaklanıyor. Bu doğrultuda tarama ve erken tanı olanağı sağlayan dijital çözümler aranacak.

Yeni fikirlerin beklendiği üçüncü alan ise dijital tanı ve hastalık yönetimi. HealthCare Lab hızlandırma programı, kronik hastalıkların ve durumların şeffaf ve kişiselleştirilmiş bir şekilde daha iyi yönetilmesini sağlamak için hastalara ve sağlık profesyonellerine yönelik çözümler üretilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim