Anlık Bildirim

Twitter, verilerini izlemek için kullanıcılardan izin istiyor

Apple'ın Uygulama Takibi Şeffaflığı kuralları kapsamında Twitter'ın güncel sürümünde kullanıcılardan verilerini izleyebilmek için izin istediği görüldü.

Twitter, verilerini izlemek için kullanıcılardan izin istiyor Tam Boyutta Gör

iOS 14.5'in bir parçası olarak gelen Uygulama Takibi Şeffaflığı, kullanıcıların uygulama tarafından hangi verilerinin topladığını görebilmesine imkan veriyor. Ayrıca uygulamanın bu verileri toplamaya devam edebilmesi için kullanıcıdan izin alması gerekiyor. Bunun üzerine Twitter, kullanıcılardan izin isteyen yeni bir giriş sayfası ekledi.

'Alakalı reklam gösterimi için'

Twitter, uygulama takibine izin vermenin 'reklamları alakalı tutmaya' yardımcı olacağını belirtiyor. Sürüm 8.65 ile görülmeye başlanan sayda: "Twitter'ın, kullandığınız uygulamalar ve ziyaret ettiğiniz web siteleri gibi bu cihazdaki diğer şirketlerin verilerini izlemesine izin vererek reklamların sizinle alakalı olmasını sağlayın." ifadeleri yer alıyor.

Açılır pencerede Twitter'ın neden izin istediğini açıklayan bir destek sayfasına bağlantı da yer alıyor. Destek sayfasında ayrıca kullanıcının izin vermesini sağlayabilmek için platformun mevcut uygulama gizlilik politikasına da bir bağlantı sunuyor.

Uygulamaların verileri takip etmesine izin vermek ya da verilen izini kaldırmak cihaz ayarlarından değiştirilebiliyor. Twitter ve daha birçok uygulama ve düzenleyiciler, Uygulama Takibi Şeffaflığı'nın uygulama geliştiricilerin reklam gelirlerinde önemli bir düşüşe yol açacağı ve Apple'ın kendi reklam ağına haksız avantaj sağlayacağı gerekçesiyle karşı çıkıyorlar.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim