Anlık Bildirim

Winamp açık kaynaklı bir medya oynatıcısı olacak

90'lı yılların sonunda ve 2000'lerin başında büyük popülerlik kazanan medya oynatıcısı Winamp, 24 Eylül 2024'te açık kaynak olacak.                              
Winamp açık kaynaklı bir medya oynatıcısı olacak Tam Boyutta Gör
Yaz ortasında Llama Group, sadece dinleyicileri değil aynı zamanda sanatçıları da hedefleyen Winamp müzik akış platformunun son sürümünü piyasaya sürecek. Şirket, oynatıcının kaynak kodunun açık hale getirileceğini de açıkladı.

24 Eylül 2024 tarihinden itibaren Winamp'ı geliştirmekle ilgilenen geliştiriciler, oynatıcının koduyla çalışmak için Llama Group'tan lisans alabilecekler. Şirketin uygulamayı geliştirmekle ilgilenen programcılar aradığı bildiriliyor, ancak Winamp'ın resmi sürümü üzerindeki tam kontrol Llama Group'ta kalacak.

Geçmişi Windows 95'e kadar uzanıyor

Üçüncü taraf geliştiricilerle yapılacak işbirlikleri FreeLlama projesinin bir parçası olarak gerçekleşecek ve Llama Group ilgilenen geliştiricilerden "kendilerini tanıtmak" için şirketle iletişime geçmelerini istiyor. Şirket, ikonik müzik çaların daha da geliştirilmesine yardımcı olmak için deneyimlerini, fikirlerini ve heyecanlarını paylaşmaya ve katkıda bulunmaya istekli insanlar arıyor.

Winamp açık kaynaklı bir medya oynatıcısı olacak Tam Boyutta Gör
Winamp'ın geçmişi Windows 95'e kadar uzanmasına rağmen, çok çeşitli ses formatlarını destekleyen tam özellikli bir müzik çalar olarak günümüze kadar geldi. Llama Group, Winamp'ın bir müzik oynatıcısından çok daha fazlası olduğuna, eşsiz bir dijital kültür, estetik ve kullanıcı deneyimi barındırdığına inanıyor. FreeLlama girişimi ise halen geleneksel Winamp oynatıcısı ile müzik dinleyen milyonlarca kullanıcının beklentilerini karşılamaya yönelik atılmış bir adım.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim