Anlık Bildirim

ABD'de Galaxy Tab 10.1 modelinin ihtiyati tedbir kararı kaldırıldı

Oy Ver


Piyasaya çıkış tarihi biraz geride kalmış olsa da patent davaları nedeniyle sürekli gündemde olan modellerden birisi de Samsung'un Galaxy Tab 10.1 tablet modeli.

Bir süredir Apple'ın patent ihlali iddiasıyla açtığı davada ihtiyati tedbir kararı uygulanan Galaxy Tab 10.1 modeli için Samsung bir kez daha yasağın kaldırılması talebinde bulunmuş ancak reddedilmişti. Samsung da bu kez temyiz mahkemesine gitmişti.

Samsung'un 1 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum olduğu davada Galaxy Tab 10.1 modelinin D'889 numaralı tasarım ile ilgili patenti ihlal etmediği kararını esas tutan temyiz mahkemesi, tedbir kararını tekrar görüşmek üzere yargıç Lucy Koh'a geri gönderdi. Yargıç Koh da tedbir kararının kaldırılmasına hükmetti.

Böylece Galaxy Tab 10.1 modelinin ABD'de satışı için önünde bir engel kalmadı. Ancak 6 Aralık'ta görüşülecek olan Apple'ın yasaklama istediği cihaz listesine, farklı patentleri ihlal ettiği için tekrar dahil edilebilir.

Bu arada Samsung, Apple'ın Galaxy SIII ve Nexus modellerinin de bulunduğu 20 cihazın farklı patentleri ihlal ettiği gerekçesiyle açtığı davada karşı hamle olarak; iPhone, iPad ve iPod touch modellerini dosyaya dahil etmişti. Dün bir başvuru daha yapan Samsung, iPhone 5 modelini de dava dosyasına eklemek istediğini belirtti.

Samsung'un gerekçesi UMTS ve bazı işlev patentlerini bu cihazların ihlal ettiği yönünde. Ekleme kararı ise 6 Kasım'daki duruşma esnasında verilecek.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim