Anlık Bildirim

Apple hediye sandıklarına düzenleme getirdi

iOS oyunlarında ücretli hediye sandıklarını satın almadan önce artık hangi eşyanın ne olasılıkla çıkabileceğini bilmeniz yapılan yeni düzenlemeyle mümkün hale geliyor.
Oy Ver

Son dönemin masaüstü oyunlarında büyük bir tartışma konusu başlatan ücretli rastgele hediye sandığı stratejisi mobil tarafı da hareketlendirdi. Apple geliştiricileri başıboş bırakmak istemiyor.

Potansiyeli büyük

Star Wars Battlefront II ile gündeme gelen ücretli rastgele hediye sandığı konsepti, oyuncunun içinde ne olduğunu bilmeden satın almasını sağlıyor. Yani aslında bir nevi kumar oynatıyor. Pek çok ülke bu konsepti kumar yasaları altına sokmak için harekete geçti.

Oyun içi satın alımların aslında keşfedildiği alan olan mobil platformlar bu bakımdan konseptin yaygınlaşması için çok elverişli. Bu bakımdan platform sahiplerinin bir an evvel harekete geçmesi gerekiyor.

App Store kurallarında güncelleme yapan Apple, hem hediye sandıklarına hem de benzer konseptlere yönelik tedbir alıyor. Yeni güncellemeye göre geliştiriciler, hediye sandıkları içerisinde hangi tür eşyanın olduğunu ve bu eşyanın çıkma olasılığını satın almadan önce kullanıcıya bildirmek zorunda. Böylece kullanıcı ne ile karşılaşacağını az çok tahmin eder hale gelecek.

Apple’ın yaptığı bu hamle Android tarafında da yankı bulacaktır. Mobil dünyanın hediye sandıklarına kısıtlama getirmesi zincirleme olarak masaüstünü de etkileyecektir.

Aslında bu kısıtlama geçen yıldan bu yana Çin’de uygulanıyor. Hükümet hediye olasılıklarını önceden oyuncuya bildirme zorunluluğu getirmişti. LoL ve Honor of Kings gibi oyunlar ülkede bu kuralı uyguluyor ve oyun içi satışları oldukça başarılı bir şekilde yapıyor. 

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim