Anlık Bildirim
Oy Ver

Apple’ın en popüler etkinliklerinden birisi haline gelen Kodlama Saati atölyeleri bu yıl beşinci kez Apple Store mağazalarında düzenleniyor. Kodlama Saati atölyeleri 4 Aralık’tan 10 Aralık’a kadar tüm Apple Store’larda düzenlenecek.

Kodlama Saati neler sunuyor?

Kodlama Saati atölyelerinde 12 yaş ve üzeri katılımcılar iPad’de Swift Playgrounds’u kullanarak kodlama kavramlarını öğrenebilecek, hatta robotları programlayabilecek. Swift Playgrounds uygulamasındaki yeni Kodlama Saati meydan okuması, öğrencileri dijital bir robot tasarlamaya ve bu robotu cyborg gözleri ve hula hoop kolları gibi yeni parçalarla özelleştirmeye davet ediyor.

4 Aralık 2017 saat 18-19.00 arasında Apple Akasya mağazasında ve 19.30-20.30 saatleri arasında da Apple Zorlu’da Nasıl Yapılır: Kodlamaya Başlama dersi ile atölyeler başlayacak. 10 Aralık tarihine kadar da günde bir saat olmak üzere devam edecek.

Kodlamaya ilgi duyan küçükler ise Çocuk Saati atölye çalışmasında kodlamanın temellerini öğrenebilecekler. Film yapma, karakter çizimleri gibi dersler 2 Aralık itibariyle yine günde bir saat olmak üzere iki Apple mağazasında başlıyor.

 

Apple kodlama etkinlikleri bu yıl beşinci kez düzenleniyor Tam Boyutta Gör

Ayrıca, yeni “Öğretmenlere Özel Salı” atölye çalışmaları, öğretmenlerin yeni kaynakları ve tartışma konularını kullanarak öğrencilere kodlamayı öğretmesine yardımcı olacak.

Diğer taraftan okullarda, toplum merkezlerinde ve okul sonrası programlarda Kodlama Saati atölyeleri düzenlemek isteyenler için de yeni Swift Playgrounds meydan okumasını kapsayan ücretsiz bir Kodlama Saati Kılavuzu indirmeye sunuldu. Daha fazla bilgiyi kaynak linkinden edinebilirsiniz. 

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim