Anlık Bildirim
 
Nvidia’nın şu ana kadarki en zayıf Turing kartı olacak GTX 1650 yarın satışa çıkıyor. Nvidia model için referans tasarımlı bir çözüm geliştirmeyecek. Dolayısıyla gözler firmanın partnerlerinde. GTX 1650 raflardaki yerini almadan yeni kartın çeşitli görselleri sızdı.

Öncelikle GTX 1650 nedir ne değildir onu bir kere daha hatırlayalım. Kırpılmış bir TU117-300 GPU’sunu kalbinde barındıracak kart bu haliyle 896 shader birimini barındırıyor. 56 TMU ve 32 ROP ünitesinin de yer aldığı yongaya tahsis edilen belleklerle aradaki iletişim 128 bitlik veriyolu üzerinden gerçekleşecek.
Belleklerde tercih GDDR5’ten yana iken efektif frekans ise 8 Gbps düzeyinde olacak. Belleklerde kapasite 4 GB'la sınırlıyken 75 watt TDP’ye sahip olacak GTX 1650, 149$’dan raflardaki yerini alacak. Tabi bu fiyat özelleşmiş modellerde değişkenlik gösterebilir.

Gigabyte


Gigabyte’ın tepe model GTX 1650’si Gaming OC olacak. Çift fanlı kart 3 adet HDMI ve 1 DP üzerinden görüntü aktarımını gerçekleştirirken modelin kalbindeki yonga 1815 MHz’e kadar yükselecek. GPU tarafında %7.2 hız aşırtmaya tekabül eden geliştirmeye bellek tarafında göremiyoruz. 8 Gbps’lik frekans korunmuş. Modelin beslenmesi ise 6 pinlik PCIe güç konnektörü üzerinden sağlanıyor.
Windforce OC’de GPU frekansı 1785 MHz’e düşerken RGB aydınlatmasından da taviz verilmiş. Mini ITX OC çözümünde ise 1680 MHz’lik GPU frekansı belirlenirken yalnızca 3 adet görüntü aktarım arayüzüne yer verilmiş. Tek fanla serinletilen kart doğrudan anakart üzerinden beslenecek.

GTX 1650 OC çözümü Gigabyte’ın çift fanı koruduğu en uygun fiyatlı GTX 1650’si olacak. Özelleştirilmeye gidilmeyen PCB üzerinde yükselen kartta RGB aydınlatma da bulunmuyor. Model ekstra güç beslemesine de ihtiyaç duymuyor.

MSI


RTX 2000 ailesinde gördüğümüz yenilenen Twin Frozr çözümünü GTX 1650 ile buluşturan MSI’ın Gaming X kartının frekans bilgisi henüz mevcut değil. Grinin tonlarının hakim olduğu tasarım sisteminde koyu renkli bir tema tercih eden kullanıcıların beğenisini toplayabilir. Modelin 6 pinlik PCIe güç konnektörü üzerinden beslendiğini de aktaralım.
MSI GTX 1650 Aero ITX OC tek fanlı kompakt bir seçenek olmuş. Daha önce gördüğümüz Aero ITX modelleriyle benzer tasarımdaki kart ufak boyutuna rağmen fabrika çıkışı hız aşırtmayla gelirken DVI-D portu dikkat çekiyor.
İki adet Ventus modeliyle karşımıza çıkacak MSI’ın görselleri paylaşılan Ventus XS OC’si adaşı diyebileceğimiz Ventus’tan biraz daha kısa ve DVI konnektörünü taşıyor.

Zotac

Zotac GTX 1650 Destroyer PA stok frekansla yani 1485 MHz/1665 MHz’le geliyor. Belleklerine de dokunulmayan Turing kartını serinletecek aktif soğutmada 2 adet fan görevlendirilmiş.

ASUS 


Son olarak geldik Asus’a. Az kaldı dayanın bitiyor. Buraya kadar gelmişken galeriye de bir göz atmadan sekmeyi kapatmayın. Pascal’la birlikte beğeniye sunulan Phoenix ailesini Turing’le sürdüren ASUS’un Phoenix OC’si tek fanlı bir yapıdayken GTX 1650 4GB Dual OC’de adından da anlaşılacağı üzere çift fana yer verilmiş. İki kart aynı PCB üzerinde şekilleniyor, bunu da belirtelim. Ayrıca modellerin çalışması için ekstra güç konnektörü de gerekmiyor.
 
ROG Strix OC çözümü çift fanla serinletilen geniş soğutma bloğuna sahip kaslı bir model. 6 pinli PCIe güç girişi üzerinden gereken gücü sağlayan Strix üyesinin arka panelindeki koyu renk sisteminin arka yüzünde renk uyumu arayanlar için hoş bir detay olmuş.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim